Akce s názvem „Podzimní úklid" začala včera a potrvá až do 22. listopadu. Probíhat bude v otevíracích hodinách krnovských sběrných dvorů, které jsou na ulicích Karáskova a Opavská.

Pro prvních třicet občanů bude připraven nový drobný dárek z oblasti elektro zboží, a to buď svítilna na klíče nebo kalkulačka. Každý, kdo přinese vysloužilé elektrospotřebiče, může navíc vyplnit slosovatelný kupón. Jeden vylosovaný výherce pak na konci listopadu získá milý předvánoční dárek v podobě stylového tabletu Samsung v hodnotě pěti tisíc korun.

A jaké vysloužilé elektrozařízení mohou občané nosit na sběrné dvory v Krnově? Jedná se především o staré monitory, televize, počítače, notebooky, tiskárny, rádia, hudební a videopřehrávače, fotoaparáty, videokamery nebo telefony.

Všechny staré spotřebiče jsou posléze rozebrány na součástky a recyklovány. Jeden občan může v rámci akce „Podzimní úklid" na jednom sběrném dvoře získat pouze jeden dárek. Odměnu lidé ale nezískají za monočlánky nebo baterie a kuchyňské zařízení jako jsou lednice, sporáky, myčky nebo mikrovlnky.

„Podzimní úklid" pořádá Moravskoslezský kraj ve spolupráci s neziskovou společností Asekol. Její opakování je výsledkem velkého úspěchu předchozích akcí, kdy obyvatelé kraje přinesli na sběrné dvory v regionu přes čtyři tisíce nepotřebných vysloužilých elektrospotřebičů. Během dvou let se nám podařilo motivovat tisíce lidí k tomu, aby využili sběrné dvory.