První letošní setkání Krnovanů s výtvarným uměním připravili studenti Soukromé střední umělecké školy Ave art z Ostravy. Výstava se stejnojmenným názvem, která bude slavnostně otevřena v pátek 8. ledna ve Flemmichově vile, představí nejlepší práce mladých výtvarníků mnoha uměleckých profesí.

Vernisáž začíná v 17 hodin. „Nová krátkodobá expozice zachytí průřez tvorbou z oblasti propagační i komorní grafiky, zpracování kovů i práce keramické. Nebude chybět ani zajímavý interiérový design,“ prozradila Lenka Vaňková, dramaturgyně Flemmichovy vily.

Na výstavě se tedy objeví plakáty i loga, keramika dekorativní i užitná, práce řezbářské či kovářské a samozřejmě také například originální sedací nábytek a další interiérové vybavení. Výstava potrvá do 7. února a je otevřena denně mimo pondělí od 10 do 18 hodin.

Současně je i v novém roce v budově Flemmichovy vily stále přístupná dlouhodobá expozice Secese a individualistická moderna.

V druhé půlce ledna se mohou příznivci výtvarného umění z Krnova těšit na obzvlášť lákavou výstavu v muzeu na Zacpalově ulici. Tvorbu z Nového světa představí krnovský rodák, který několik posledních let žil a tvořil v Kanadě, Pavel Charousek.

Dita Voznicová