Dokument s Pepou Poláškem v ústřední roli chtějí filmaři natáčet v únoru v Bruntále. Konkurzu se účastnil mladý muž vloni na podzim. „Vybírali lidi se zajímavým osudem nebo ty, co je nějakým způsobem zaujali. Ozvali se mi a říkali, že jeden z lidských osudů, o kterých se chystají sérii dokumentů natáčet, je ten můj,“ svěřil se Pepa Polášek.

Film má odhalit Pepovy názory, popsat jeho dosavadní život a rozebrat důkladně jeho osobnostní profil. „Lidských osudů bude v sérii víc, prostě taková mozaika. Přesný scénářještěneznám, alevím,žese za mnou chystá štáb do Bruntálu,“ popsal blízkou budoucnost Polášek. Zhruba šestičlenný filmový štáb má dorazit do města první týden vúnoru. Točit mají u Pepy doma i na místech, která s oblibou navštěvuje.

„Už na castingu natáčeli nějaké materiály, v časosběrném dokumentu se má objevit určitě i můj pes. Premiéra by měla být příští rok,“ uvedl Polášek, kterého se filmaři ptali, zda má nějakou oblíbenou restauraci: „Říkal jsem jim, že hodně chodím ke Keltovi v Bruntále, na capuccino nebo alžír.“

Sen o natáčení Pepovi tak konečně vyšel. Účastnil se již sice televizních soutěží O korunu krále Karla a Nic než pravda, to mu je ale málo. „Z účinkování na Primě mi zbylo mimo výhry i pokřikování různých bláznů, kteří na mě volají: panic, panic,“ usmíval se Polášek.

Přihlásil se i do televizního projektu Den D. „Nakonec natáčení podle scénáře mojí knížky neschválili, takže se točit nebude. Hlásil jsem se i do pořadu Experiment, ani ten nevyšel. Až nyní jsem se konečně dočkal, splnil se mi sen hrát ve filmu,“ rozplýval se Polášek. Navíc neztvární žádnou scénáristou předepsanou roli, představovat má sám sebe.

Pepa Polášek je zajímavou osobností. Píše knihy, amatérsky studuje historii, hlavně tu válečnou, věnuje se svému jezevčíkovi, psal do časopisu Trnky Brnky, účastní se všech možných soutěží a fotografuje. „Mám nyní zrcadlovku, tak fotím. Snímky ode mne bere i jeden internetový portál,“ sdělil Pepa Polášek. Posoudit kvalitu jeho fotografií lze na webových stránkách www.jozkapolasek.estranky.cz.