Směr Praha vyjíždělo několik autobusů naplněných nespokojenými státními zaměstnanci, kterým chce vláda seškrtat platy o několik tisíc. Do pražské metropole si s sebou vezli množství píšťalek, řehtaček a transparentů.

Po celou cestu vládla bojová nálada a utvořené hloučky mezi sebou řešily skandovací hesla a další strategie jak co nejhlasitěji projevit svůj nesouhlas s vládou. Mnozí účastníci si na den demonstrace museli vzít volno.

„Premiér Nečas se sice nechal slyšet, že nám protesty tohoto typu nepomohou a že od snižování platů neustoupí, ale my to nevzdáváme. Pokud se úterní stávka mine účinkem, jsme připraveni jít do boje znovu. Další akce je předběžně naplánována na listopad,“ vyjádřila se k problematice krnovská zdravotní sestra Veronika Strahlová.

V davu se podle ní objevili i provokatéři, kteří svými transparenty značně dráždili stávkující. „Nad našimi hlavami se objevila hesla jako například: držte hubu a běžte makat. Provokatéry ale rychle zneškodnil kolemjdoucí dav,“ řekla Veronika Strahlová.