Půjčovna filmů na nosičích pro domácí projekci řadu let ve vestibulu doplňovala nabídku kina Mír. Již několik týdnů ale funguje na Albrechtické ulici a v kině se tak uvolnil zajímavý prostor, který nabízí různé možnosti využití.

„Už několik let mi leží v hlavě nápad zřídit v Krnově další, spíše neformální kinosál,“ přiznal Pavel Tomešek, neúnavný šéf kina Mír.

„Realizace dalšího kinosálu by nebyla snad technicky ani finančně příliš náročná. Sál by mohl sloužit pro komorní klubová představení nebo například jako záložní řešení pro promítání filmů nasazených do programu letního kina pro případy, že by venku pršelo,“ vysvětlil svou vizi Tomešek.

Krnovské kino úbytek diváků nezaznamenalo

Na rozdíl od většiny ostatních kin a provozovatelů kulturních sálů zatím krnovští kinaři úbytek diváků nepociťují.

„Nechci to zakřiknout, ale navzdory informacím o krizi letos jsme s návštěvností kina na tom dokonce ještě o něco lépe než za stejné období roku předešlého,“ pochvaluje si Pavel Tomešek.

Na neupadajícím zájmu Krnovanů o filmová představení má svůj podíl rozhodně nový pohodlný interiér a kvalitní technické vybavení kina a hlavně rychlé zařazování premiér. Výjimkou nejsou ani promítací termíny shodné s datem celostátní premiéry filmu.

Některé filmy zaujmou až v repríze

Dokonce jak předpokládají někteří pracovníci kina, někdy jsou filmové novinky s malou mediální reklamou v Krnově zařazovány do promítání snad až příliš brzy. Než se rozběhne tichá pošta o kvalitách filmu, jsou už v Krnově dávno odpromítané. Podle statistik se tyto filmy snadno poznají tím, že mají větší návštěvnost až při repríze.

Obvykle se díky výbornému jménu krnovského kina mezi distributory místní filmoví fanoušci mohou na novinky těšit hned po nasazení v multiplexech. Například nový film režiséra Juraje Herze T.M.A. do Krnova putuje přímo z festivalu v Karlových Varech, kde měl svou celostátní premiéru. V repríze jej nabízí také letní kino. (voz)