Před objektiv Reného Abela z Prostějova se v červnu postavila studentka bruntálského gymnázia Marie Glozová z Bruntálu. Na svém kontě má letos ocenění Miss Reneta publikum 2014 a Miss Reneta internet 2014. S fotografem René Abelem nefotila poprvé, spolupracovali již před dvěma lety v Čechách pod Kosířem.

Nádherná a milá dívka Marie Glozová byla ale tentokrát z fotografování nejprve dosti vyděšená. Fotograf totiž zvolil pro nejnovější snímky bruntálské miss rozpadlý „dům hrůzy". Dům byl plný odpadků, takže se Marie Glozová brodila ve střepech a špíně. Dům obývají bezdomovci a podle toho jeho interiér také vypadá.

„Jelikož jsme s mamkou myslely, že budeme fotit v krásné jarní přírodě, jely jsme jako ,dámy'. Když nás však René zavedl do polorozpadlého domu, kde nocují bezdomovci, a oznámil nám, že tady dnes fotíme, byly jsme dost překvapené," řekla studentka. Během práce na zdařilých fotografiích padala na podlahu plnou rozbitých lahví a okenních tabulí ze stropu omítka. To bylo ale naštěstí vše, co studentku děsilo.

„Myslím, že fotky jsou povedené a zajímavé právě díky tomuto prostředí. Užívám si každé focení, ať je v ateliéru či v doupěti bezdomovců. A opět mám spoustu zážitků, za které jsem ráda," zhodnotila svůj výjezd do Prostějova začínající bruntálská modelka Marie Glozová.