Město Krnov vynakládá na údržbu a obnovu Chářovského parku značné prostředky, proto pozval Odbor životního prostředí krnovského městského úřadu všechny zastupitele na exkurzi. Ze dvaceti sedmi členného zastupitelstva přišli jen zástupci čtyř hlavních politických stran.

Krnovský místostarosta Bedřich Marek z KDU-ČSL, Jaroslav Mlček z ODS, Jaroslav Pavelka z ČSSD a Petr Vartecký z KSČM si v parku vyslechli přednášku vedoucí odboru životního prostředí Rostislavy Rollerové a Dušana Martiníka, který má na tomto městském odboru na starosti zeleň. Představili jim historii parku, jeho nejcennější části, jaké škody v něm natropily povodně a vichřice i plán údržby a nové výsadby.

Koncepce Chářovského parku vychází ze studie zahradního architekta Petra Ondrušky, který navrhl jeho novou koncepci i postup jeho revitalizace. „Při exkurzi do parku se mohli zastupitelé a radní sami přesvědčit, zda městské prostředky jsou v parku využívány účelně a kudy se bude ubírat jeho další vývoj. Protože park leží daleko od centra, dříve byl jeho velkým problémem vandalismus a bezdomovci. Nyní se už park na noc zamyká, takže se situace podstatně zlepšila,“ vysvětlil důvody exkurze Dušan Martiník .

Jaroslav Mlček vypočítal, že město vynakládá na Chářovský park kolem tří set tisíc korun ročně a rozhodl se hledat cesty k úsporám. Inspirací se mu stala zahrada kolem Flemmichovy vily, jejíž údržbu budou zajišťovat klienti a pracovníci Slezské diakonie v rámci pracovní terapie. Hledal, jaké práce by místo technických služeb mohly v Chářovském parku zajišťovat brigádníci z různých organizací a zkoušel odhadnout, kolik by se tímto modelem údržby zeleně dalo ušetřit. Podle jeho názoru by se o brigádníky měly postarat organizace, které usilují o městské granty, aby tímto způsobem recipročně pomohly městu.