Tomáš Zajac adresoval bruntálské radnici žádost o odkup budovy bývalé čerpací stanice, ukrývající se za hospodou v zatáčce ve Vodárenské ulici v Bruntále.

„Prostory bývalé čerpací stanice chci využít pro rozšíření prostor mé firmy. V tuto chvíli pracuji v garáži v Lidické ulici, kde není potřebné sociální zázemí nutné pro vytvoření nových pracovních míst," psal v žádosti na radnici Tomáš Zajac.

Podle platného územního plánu města se parcela a na ní stojící budova bývalé čerpací stanice nalézá na ploše komerčního využití s přípustným využitím pro nevýrobní služby. Pro takové, které by nerušily obyvatele nedalekých panelových domů.

„Mezi nevýrobní služby patří také opravy elektrospotřebičů pro domácnost," potvrdila vedoucí oddělení územního plánování Městského úřadu v Bruntále Květa Schwarzová.

Jak doplnil vedoucí odboru správa majetku, kultury a rozvoje města Marian Hvorecký, nemá zájemce žádné připomínky ani k plánované výstavbě parkoviště před požadovaným objektem. „Kupuje jen objekt a pozemek pod ním. Zbytek zůstane městu," vyjádřil se vedoucí.

Volení zástupci nebyli proti vyhlášení záměru na prodej budovy a pozemku pod ní. Pro vyhlášení záměru hlasovalo v červnu devatenáct zastupitelů, žádný se nevyjádřil proti, ani se nezdržel hlasování.