Demoliční pražská firma se pustila nejen do objektu bývalé nemocnice v Nádražní ulici v Bruntále, ale i do areálu někdejších lisoven mezi Fügnerovou a Ruskou ulicí v centru Bruntálu. Po ukončení demolice má být plocha rovná a bezbariérová. Určena má být k dalšímu využití poté, co ji město nechá zatravnit. K zemi půjde část budov z konce 19. a z počátku 20. století.

Objekty sloužily původně k výrobě místních lisoven, ale po dostavbě závodu v Opavské ulici je využívaly bruntálské střední odborné školy. V roce 2014 odešel poslední nájemce, zelená dílna občanského sdružení Liga.

„Od té doby byly objekty, které jsou předmětem demolice, bez využití," řekl mluvčí Městského úřadu v Bruntále Jiří Ondrášek. Hrozilo, že si opuštěný objekt vyhlédnou vandalové, bezdomovci a narkomani.

„Účinné zabezpečení těchto staveb nebylo možné," uvedl Jiří Ondrášek. Areál nevypadal už dávno na pohled hezky, město pro něj nemělo využití, a když mohlo čerpat dotaci na demolici, bylo o jeho osudu prakticky rozhodnuto. Dotace přitom činila pětaosmdesát procent všech nákladů, které si stávající bourání vyžádalo.

Zbudou jen dva objekty: ten, v němž sídlí železářství, a druhý, v němž živnostník buduje pivovar se steakhousem.

Po demolici by měla u zbylých objektů přibýt zeleň, i parkovací plochy.