Oficiálně poprvé mohli po naučné stezce ve městě Andělská Hora vyrazit lidé v pondělí 9. srpna. Město využilo krásy okolní přírody nejen pro zimní sporty, jak tomu bylo především doposud, ale zaměřilo se i na letní turistiku.

Stezka vede od autobusové zastávky, pokračuje ke zdejšímu rybníku, kde jsou hned dvě informační tabule, a dále pak kolem rekreačních chatek až ke kostelu sv. Anny na Annenský vrch.

Celkem má šest zastavení, tedy šest cedulí se zajímavými informacemi pro zvídavé turisty. „Lidé mohou na informačních tabulích hledat zprávy z okolí města nebo posedět a odpočinout si na nových odpočívadlech,“ řekl starosta města Andělská Hora Dušan Vavřík.

Nenáročný terén

Na zastávce je centrální tabule, která má směrovky a je na ní vyznačená trasa celé stezky. Znázorňuje, co jednotlivá zastavení obnášejí a o čem informují. Pokud turisté chtějí projít celou vyznačenou trasu, nemusí se obávat příliš velké náročnosti terénu. „Záměrně jsme ji nechali postavit v takovém terénu, aby byla přístupná bez větších problémů pro všechny. Vycházkovou chůzí lze celou trasu urazit přibližně za dvě hodiny, a to i pokud připočítáme nějakou tu přestávku na posezení,“ dodal Vavřík.

Jak dodal, na stezku v Andělské Hoře by měla navazovat v budoucnu další naučná stezka vedoucí od Karlovic až na Malou Morávku. Za realizací projektu stojí reklamní bruntálská agentura Marie Kuběnová – ARBY.

Agentura začala stezku budovat v červenci letošního roku. Kuběnová vymyslela sama návrh, vyrobila informační stojany i posezení z dubových lavic. Oficiálního uvedení do provozu se účastnil kromě starosty města Andělská Hora i poslanec a starosta obce Dolní Moravice Ladislav Velebný a Petr Drápala jako zástupce občanského sdružení SK Annaberg, které se o vznikstezky zasloužilo.