Vítězství si v patnáctém ročníku mezinárodního mistrovství Armády České republiky v zimním přírodním víceboji vybojovalo první družstvo studentů z Univerzity obrany Brno. Týmu se skvěle dařilo ve všech etapách soutěže.

Na start poslední čtvrteční etapy nenastoupila dvě družstva. Ve středu v podvečer odstoupil tým ze 14. brigády logistické podpory z Pardubic a rezignovalo i druhé družstvo z Univerzity obrany Brno. „Při přesunu vyhodnotili, že by neposbírali všechny kontroly. Nedařila se jim orientace v terénu a nestihli by časový termín,“ vysvětlil důvod odstoupení mluvčí závodu Pavel Pazdera.

Lyžařský štafetový závod se běžel po upravené trase u Kurzovní chaty pod Pradědem a po předchozí náročné dvoudenní etapě byl pro závodníky spíše lehčím ukončením závodu. Bojovalo se však do posledních chvil.

První družstvo z Univerzity obrany Brno šlo do závodu díky bodovému náskoku už jako jasný vítěz, rozhodovalo se ale o dalším pořadí a tak vojáci ze všech sil zápolili o poslední body.

Letošní ročník armádního závodu byl hodně vyrovnaný. Pořadatelé z Generálního štábu České armády a Univerzity obrany v tom vidí důkaz o dobré připravenosti soutěžících. „Nováčci v závodě říkají, že je to hodně obtížné a ti, co zde již byli, že náročnost nepolevila. To, že tolik týmů neodstupuje a jsou zkušenější, je v jejich dobré přípravě na závody,“ podotkl Pavel Pazdera.