Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Westernový jezdecký závod na kolbišti

Úvalno - Třetí ročník veřejného westernového závodu, který se konal v Úvalně překvapil v mnoha směrech. Kromě skvělých výkonů soutěžících organizátory udivil počet přihlášených soutežících, stejně jako počet diváků.

4.5.2011
SDÍLEJ:

Na westernových závodech musí jezdci myslet také na svou image, ke které patří stetson a kožené honácké kalhoty. Pro diváky byly bezesporu nejatraktivnější rychlostní disciplíny. Foto: Květa Gebuerová

„Příjemně mě překvapil počet startujících, ani jsme nečekali takový zájem na to, že šlo o první letošní závody,“ uvedla hlavní rozhodčí Karla Gabrielová. V sobotu 23. dubna se na kolbišti Jezdeckého klubu v Úvalně sešlo čtyřicet závodníků.

Nejmladšímu účastníku bylo pouhých šest let, nejzkušenějšímu šedesát dva. Soutěžilo se v šesti disciplínách - Showmanship At Halter, Western Horsemanship, W. Pleasure, Trail, Open Barrel Race a Open Pole Bending.

Z devatenácti soutěžících disciplíny Showmanship at Halter první místa obsadily Kateřina Klementová, Míša Batíková a Tereza Sirotová. Western Horsemanship ovládli a mezi dvaceti sedmi závodníky zazářili Matěj Poláček, Eliška Poláčková a Laura Kožušníková.

Matěj Poláček a Eliška Poláčková společně s Lenkou Hoferovou pak zvítězili také v konkurenci osmnácti starutíjích ve Western Pleasure.Do Trailu se zapojilo třicet závodníků. Trať tvořící nápis Úvalno nejlépe zvládla Lenka Hoferová, Tereza Sirotová a Lenka Linhartová.

Bezesporu divácky nejzajímavější byly rychlostní disciplíny, kde zvítězili Petr Krhut, Míša Batíková a Tereza Sirotová, a to v disciplíně Barrel race, a Vilém Zatloukal, Šárka Tomášková a Tereza Sirotová v Open Pole Bendingu.

Výkony všech závodníků byl velmi dobré. „Co se týká úrovně, myslím, že jezdci udělali velký pokrok od minulé sezóny. Mají to sice být závody pro začínající závodníky, ale účastnili se i ti, kteří již mají licenci, takže bylo vidět velké rozpětí těch co trénují více a těch, co trénují méně. Myslím si, že závod má rok od roku větší úroveň,“ zhodnotila závod Karla Gabrielová.

Westernový závod v Úvalně byl prvním ze čtyřčlenné série. Další závody se budou konat 4. června ve Velkých Heralticích , 13. srpna v Jakartovicích a poslední závody budou v Hlučíně, 10. září.

KVĚTA GEBAUEROVÁ

4.5.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Na vrcholu hory Kazbegi v Gruzii. Adam Matějka úplně vpravo.

Adam Matějka: To, jestli horu zdoláte, záleží taky na tom, jak se cítíte

Jiří Doleček vydal knihu Popraviště aneb zpověď volyňského Čecha. Narodil se na Ukrajině, ve svých čtrnácti letech dal sbohem Sovětskému svazu a od roku 1947 už byl studentem krnovského gymnázia.

Zámek Linhartovy právě nabízí výstavu na téma volyňských Čechů

Řezbář se chystá na antické bohy

Zeus, Poseidon a další postavy antických bájí najdou své místo v galerii proslavené betlémem.

Kam o víkendu za fotbalem?

Přinášíme vám přehled sportovních utkání o víkendu 21. a 22. října.

Myslivecká mše s ukázkou pasování

K velmi působivým mysliveckým zvykům a tradicím patří Svatohubertské mše. Díky nim se veřejnost může seznámit i s některými starodávnými mysliveckými rituály.

Měření škodlivost neprokázalo. Zápachu asfaltu se Krnov nezbaví

Poškozuje provozovna, kde se roztápí asfalt, ovzduší v Krnově? Ze dvou měření čistoty ovzduší vyplývá, že ne. Lidé bojující proti asfaltovně ale měření zpochybňují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení