„Příjemně mě překvapil počet startujících, ani jsme nečekali takový zájem na to, že šlo o první letošní závody,“ uvedla hlavní rozhodčí Karla Gabrielová. V sobotu 23. dubna se na kolbišti Jezdeckého klubu v Úvalně sešlo čtyřicet závodníků.

Nejmladšímu účastníku bylo pouhých šest let, nejzkušenějšímu šedesát dva. Soutěžilo se v šesti disciplínách - Showmanship At Halter, Western Horsemanship, W. Pleasure, Trail, Open Barrel Race a Open Pole Bending.

Z devatenácti soutěžících disciplíny Showmanship at Halter první místa obsadily Kateřina Klementová, Míša Batíková a Tereza Sirotová. Western Horsemanship ovládli a mezi dvaceti sedmi závodníky zazářili Matěj Poláček, Eliška Poláčková a Laura Kožušníková.

Matěj Poláček a Eliška Poláčková společně s Lenkou Hoferovou pak zvítězili také v konkurenci osmnácti starutíjích ve Western Pleasure.Do Trailu se zapojilo třicet závodníků. Trať tvořící nápis Úvalno nejlépe zvládla Lenka Hoferová, Tereza Sirotová a Lenka Linhartová.

Bezesporu divácky nejzajímavější byly rychlostní disciplíny, kde zvítězili Petr Krhut, Míša Batíková a Tereza Sirotová, a to v disciplíně Barrel race, a Vilém Zatloukal, Šárka Tomášková a Tereza Sirotová v Open Pole Bendingu.

Výkony všech závodníků byl velmi dobré. „Co se týká úrovně, myslím, že jezdci udělali velký pokrok od minulé sezóny. Mají to sice být závody pro začínající závodníky, ale účastnili se i ti, kteří již mají licenci, takže bylo vidět velké rozpětí těch co trénují více a těch, co trénují méně. Myslím si, že závod má rok od roku větší úroveň,“ zhodnotila závod Karla Gabrielová.

Westernový závod v Úvalně byl prvním ze čtyřčlenné série. Další závody se budou konat 4. června ve Velkých Heralticích , 13. srpna v Jakartovicích a poslední závody budou v Hlučíně, 10. září.

KVĚTA GEBAUEROVÁ