Nezapomíná se ani na úspory budoucí stavby. Sezona dovolených je v plném proudu, ale přeměna bruntálského krytého bazénu ve wellness centrum pokračuje svižným tempem.

Budoucí podobu novostavby už prozrazují rýsující se obvodové zdi i betonové konstrukce budoucího bazénu a vířivky. Ne všechno ale probíhalo při rekonstrukci hladce.

„Zjistili jsme, že střecha se v určitých místech nachází o deset centimetrů níže, než by měla být,“ popsal nečekanou překážku stavbyvedoucí Zdeněk Janák.

Termín pro dokončení bruntálského wellness centra to ale neovlivní.

„Dokončení stavby se neposune. Musíme dodržet termín, který je uvedený ve smlouvě,“ ujistil Janák. Nemilá překvapení jako střešní nerovnosti ovšem nejsou u starších objektů neobvyklá. „Musíme si uvědomit, že se na budovu krytého bazénu třicet let vůbec nesáhlo,“ vysvětlil zdroj komplikací bruntálský místostarosta Petr Rys.

Ačkoliv celkové náklady na rozsáhlou přestavbu si vyžádají částku okolo sto čtyřiceti milionů korun, nové Wellness centrum Bruntál má přinést nemalé provozní úspory. Hospodárné nakládání s energiemi má zajistit nejen důkladné zateplení, ale také systém rekuperace tepla.

„Při vypracovávání projektu se zvažovaly i další prostředky na úsporu energie jako solární kolektory, ale návratnost takové investice by byla příliš pomalá,“ uvedl Rys.

JAN HUMPOLÍK