Město Bruntál si dlouhodobě drží dobrou kvalitu svých webových stránek. Po vítězství v krajském kole soutěže Zlatý erb o nejlepší webové stránky a elektronické služby měst a obcí se Bruntál opět probojoval mezi celorepublikovou špičku. Patří mu třetí místo, v hodnocení webů měst jej nakonec předstihly pouze Jihlava a Mohelnice.

Cenu si převzali v Hradci Králové na vyhlášení výsledků soutěže webmaster bruntálského městského úřadu a Jan Motal a tajemnice úřadu Zdeňka Svobodová.

„Je pro nás, ve stále rostoucí konkurenci, velmi motivující, inspirativní a zároveň i zavazující. Nutí nás neustále zdokonalovat a inovovat web města tak, aby byl dostupný, přehledný, kvalitní a zejména, aby byl schopen všem jeho návštěvníkům nabídnout vše, co od něj očekávají,“ uvedla Zdeňka Svobodová.

Na neustálé zdokonalování webových služeb města Bruntálu myslí webmaster Jan Motal. „Je to krásné ocenění naší společné práce. Snažíme se naslouchat potřebám doby i samotných uživatelů a posouvat kvalitu a úroveň našeho webu stále výš a výš. Přesto všechno jsme si vědomi, že je stále co zlepšovat. Je to nikdy nekončící proces, a tak i v budoucnu budeme vždy dělat maximum pro to, aby náš web i nadále patřil k těm nejlepším mezi weby měst,“ komentoval úspěch Jan Motal.

Potěšení neskrýval ani vedoucí oddělení informatiky Městského úřadu Bruntál Radim Salzmann: „Již řadu let se web města Bruntál řadí k absolutní špičce v této celostátní soutěži. Nesmírně si vážím dosažených úspěchů a děkuji všem, kdo se na vývoji a aktualizaci webu města aktivně podílí. Určitě musím zmínit a vyzvednout profesionální, odborný a pracovitý přístup mého kolegy z oddělení informatiky, webmastera Ing. Jana Motala, který je stále klíčovou osobou ve vývoji a provozu webu města Bruntál a kterému patří největší dík.“

Bruntál se na stupních vítězů v krajských i celostátních kolech ocitl už v pěti předchozích ročnících soutěže. V roce 2015 získal absolutní vítězství, loni končil druhý, kdy mu celkové vítězství uniklo jen těsně.