Historické fotografie dochované v archivu bruntálského kronikáře Josefa Cepka přinášejí pohled na výstavbu třetí základní školy na Cihelní ulici. Jiný záběr upomíná na rozšiřování Ruské ulice.

„Jde o pohled od bruntálského gymnázia," řekl Josef Cepek. Snímek pořídil již zesnulý fotograf Jindřich Kupčák, kterého letos bruntálská radnice v roce osmistého výročí založení Bruntálu honorovala titulem Osobnost města. Netradiční je série fotografií, dokumentujících zemní práce před Společenským domem v Bruntále. Na místě, kde dnes stojí jedna zdejší velkoprodejna, stála pouze bouda pro dělníky.

Další záběr míří na regulaci Kobylího rybníku. Dochovaly se i fotografie z výstavby panelových domů na sídlišti Dolní. Poutavý je pohled na dřívější Zeyerovu ulici od ulice Rýmařovské, kde dnes stojí budovy Integrovaného záchranného systému, hasičů a záchranářů. Hasičská stanice vyrostla až později.

.

Zeyerova ulice, ještě než zde vyrostla na levé straně sportovní hala a na pravé straně ulice se postavily budovy pro hasiče a záchranáře.

.

Výstavba sídliště. Panelové domy u Kobylího rybníka.

.

Ruská ulice. Jeden z posledních záběrů na původní domy. Vzaly za své při rozšiřování ulice. Dnes zde stojí objekt finančního úřadu. Pohled je od gymnázia.

.

Terénní práce před Společenským domem v Bruntále. fotografie: archiv Josefa Cepka