Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VZP ruší část své pobočky, lidé musí do Bruntálu

Krnov - Někteří klienti VZP z Krnovska, Albrechticka, Jindřichovska a Osoblažska budou muset dojíždět při vyřizování svých záležitostí zase do Bruntálu. Část krnovské pobočky byla zrušena.

23.3.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Deník

Krnovská pobočka VZP fungovala na poliklinice, odkud se nedávno přestěhovala do větších a moderních prostor na Revoluční ulici. Dochází ale také k reorganizaci, a polovina zaměstnanců se vrátila zpět do Bruntálu. V Krnově tak kromě revizní lékařky zůstaly pracovnice registru. Změna se nejvíce dotkne samoplátců pojištění, kteří budou muset jezdit do Bruntálu.

Biti jsou na systémové změně hlavně živnostníci a podnikatelé. Dojíždění pro ně znamená ztrátu peněz i času. Například cesta ze Slezských Pavlovic do Bruntálu je kolem šedesáti kilometrů. Mnohým to připomíná nedávné zrušení pobočky trestního oddělení na soudu v Krnově, kdy musí lidé i kvůli pouhému svědčení trávit nejméně hodinu na cestě. Někteří v tom vidí oslabení pozic Krnova jako správního a spádového centra, nebo dokonce obnovu paradoxů bývalého okresu Bruntál.

„Minulý rok v prosinci jsem vystoupil na zasedání zastupitelstva města Krnova, kde jsem jasně řekl, že by se mělo město Krnov proti takovémuto přesouvání institucí nebo jejich částí do Bruntálu bránit. Přestěhování trestního oddělení z krnovské pobočky soudu a některých kanceláří Všeobecné zdravotní pojišťovny do Bruntálu nepovažuji za správné. Pobočky institucí i jejich ředitelství by měly být umístěny v lokalitách podle počtu obyvatel a ne podle vůle úřadů,“ řekl Vladimír Blucha, krnovský kronikář a historik.

Nastalá situace se nelíbí také vedení města Krnova. „Tento trend není šťastný. Vyplývá z toho, že státní orgány a obdobné instituce hledají levnější způsob řízení. Budeme vyjednávat o znovuotevření těch částí pobočky VZP v Krnově, které byly přesunuty do Bruntálu. Zda budeme úspěšní, to předem nemohu říci. Vím, že se připravuje reforma zákona o správě daní, což může ovlivnit také existenci finančního a celního úřadu v Krnově,“ sdělila Renata Ramazanová, starostka Krnova.

Dle VZP bylo zpět do Bruntálu přesunuto pouze detašované pracoviště. „Oddělení samoplátců na úřadovně v Krnově nikdy nebylo, jednalo se pouze o detašované pracoviště. Dle našeho organizačního řádu je vytvořen referát kontroly plátců pojistného, a ten stále funguje na Úřadovně v Bruntále. Úřadovna Krnov se přestěhovala ve dnech 27. až 28. února, a to možná vyvolalo u klientů zbytečné obavy. Úřadovnu v Krnově nerušíme, dál slouží našim pojištěncům i na nové adrese,“ informoval Jiří Rod, tiskový mluvčí VZP.

Autor: Jiří Krušina

23.3.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační fotografie.

Počítačový kurz pro seniory

Ondřej Štveráček Quartet a  Ryan Carniaux

Hudební lahůdka ve Společenském domě

Jazzový klub se vrací pod střechu

Po letní sezoně venkovních festivalů a koncertů se rýmařovský jazzclub opět vrací na pódium Střediska volného času Rýmařov.

Koncert komorního dua

Koncert komorního dua Vientomarero flétnistky Michaely a kytaristy Jiřího Mecových budou moci diváci vidět ve čtvrtek 19. října v sále Základní umělecké školy Bruntál.

Krnov bojoval, ale na body nedosáhl

Zklamaný z výsledku byl po utkání v Bohumíně trenér krnovských hokejistů Jaroslav Plánovský. Hosté nehráli špatně, jenomže zahazovali šance, takový Tomáš Polok zahodil čtyři tutovky.

Horní Benešov se z Frýdku vrátil s prázdnou

Krajská hokejová liga ve středu pokračovala dalším kolem, v jehož rámci do moderní frýdecko-místecké haly Polárka zavítal tým Horního Benešova. Hostům se ale příliš nedařilo a z Frýdku si odvezli prohru v poměru 0:7.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení