Investorem celého projektu je firma Gemec - Union a. s původem z Ostravy. Firma kromě jiného investuje do potenciálu rozvoje místních aktivit. Vzhledem k tomu, že její majoritní vlastníci pochází z okolí Slezské Harty, rozhodli se v příštích letech investovat právě tam. Jedinečný projekt ovlivní život celého mikroregionu Slezská Harta.

„Hlavním cílem projektu je zřídit multifunkční prostor pro odpočinek a relaxaci osob s tělesným postižením včetně jejich rodinných příslušníků a přátel s napojením objektu na exteriérové přírodní prostory. Účelem je umožnění rekreace osob s tělesným handicapem nezávisle na svých nejbližších, ale za jejich občasné přítomnosti,“ řekl Zdeněk Adamec, prokurista Gemec-Union a. s. .

Centrum by mělo mít šestatřicet dvoulůžkových apartmánů. V rámci něho by měl fungovat bar pro sedmdesát osob, vinný sklep pro přibližně dvacet návštěvníků, salónek, rehabilitační prostory s bazénem, vodním koridorem či masážními vanami. Projekt zahrnuje také prodejnu potravin, ordinaci lékaře a fyzioterapeuta, kadeřnický a kosmetický salon včetně fitness a relax centra. Zájemci si budou moci vypůjčit čtyřkolky, sněžné skútry, mopedy, či horská kola. Poblíž areálu vzniknou Hipoterapeutické prostory.

„Samozřejmě, že našim klientům zařízení poskytne i venkovní relaxační areálové i mimoareálové prostory. Naši klienti budou moci využít půjčovny loděk, či krásné pláže,“ pokračoval prokurista Adamec. Návštěvníci zařízení budou také moci poznávat region Jesenicka, Bruntálska a Krnovska. V areálu, jehož vznik by měl přijít na sto miliónů korun, najde práci na šedesát lidí.

Dle Zdeňka Adamce by se mělo začít s výstavbou areálu již letos. „Pokud nedojde k žádným komplikacím, začneme stavět již letos. Projekt podporuje paní senátorka Filipová a i známí herci přislíbili, že se v případě realizace projektu stanou jeho tvářemi. O jménech zatím mluvit nebudeme. Provoz bychom chtěli zahájit již v roce 2010. Budeme se snažit získat prostředky na financování projektu ze strukturálních fondů. Za komplikovanější variantu považujeme financování akce samotnou firmou. To by mohlo trvat s pomocí bank až čtyři roky,“ zakončil Zdeněk Adamec.