S nápadem vzdělávat seniory přišel ředitel nemocnice Ladislav Václavec. „S přibývajícím věkem se u všech lidí vyskytuje řada zdravotních obtíží. Posláním lékařů a zdravotníků je lidem pomáhat. Podle mého názoru je důležitou pomocí i edukace pacientů. Proto vznikly přednášky, kdy lidem o nemocech, jejich projevech a hlavně prevenci přednáší naši specialisté,“ uvedl ředitel krnovské nemocnice Ladislav Václavec.

Přednášky se konají v zasedací místnosti v budově ředitelství. Pro seniory je připravena káva i malé občerstvení. „Naše přednášky určené starším spoluobčanům směřují k zajištění zdravého životního stylu. Také vedou k menší míře izolovanosti starších občanů i k jejich lepší duševní pohodě. Posluchači berou akci nejen jako vzdělávací, ale i jako kulturní. Zájem o přednášky projevili i naši bývalí zaměstnanci. V závěru programu je vždy prostor pro dotazy a diskuzi s přednášejícím,“ sdělila náměstkyně ošetřovatelské péče krnovské nemocnice Šárka Tavandzi.

Poslední vzdělávací akce měla téma Prevence a léčba plicních chorob. Lékařka Magda Burdová posluchače informovala, že na onemocnění plic umírá po infarktech myokardu a centrálních mozkových příhodách nejvíce lidí v Česku. Lékařka seniory upozornila na výhody očkování proti chřipce, která v republice v sezoně 2017/2018 ukončila život 260 lidí.