Pomyslným dárkem bylo slavnostní otevření nového konferenčního sálu v Centru.

Slavnostního přestřižení pásky se ujala místostarostka Alena Krušinová a Rudolf Žáček, rektor Slezské univerzity v Opavě. Ten se také jako první ujal slova. „Zábavu si představuji jinak, než je, zpravidla nudný, projev rektora. Nicméně se pokusím být alespoň stručný,“ zahájil s humorem Žáček svou řeč a pokračoval:

„Vzdělávací centrum v Krnově má za sebou pozitivní i negativní chvíle. Ty pozitivní je dobré si zapamatovat, ty negativní je lépe zapomenout či si je pamatovat jako varování pro další léta. Proces, jako je tento, má-li být úspěšný, nemůže vyhlížet žádnou cílovou pásku.

Centrum lze přirovnat k běžci, který musí stále běžet kupředu. Nemůže však běžet sám. Rád bych proto na tomto místě také poděkoval městu Krnov za výbornou spolupráci a doufám, že bude i nadále pokračovat. V žádném případě nehodlám Vzdělávací centrum stěhovat do Karviné či jiného města,“ uzavřel svůj projev rektor Žáček.

Místostarostka Alena Krušinová se ve svém projevu přiznala, že po setkání se studenty Centra, a především se studenty Univerzity třetího věku, také ona uvažuje o zápisu do některých z nabízených kurzů.

Vzpomněla také na zesnulého tajemníka Jaroslava Vrzala, který by podle jejích slov jistě rád viděl, že Vzdělávací centrum se dočkalo již deseti let svého působení. Slavnostní setkání zpestřilo také kulturní vystoupení, o které se postaraly děti ze zájmových útvarů Střediska volného času Méďa.

Se známými písničkami, jako je například Na hradě Okoři nebo Není nutno se představily děti z kytarového kroužku. Po nich nastoupily taneční formace Dance For Life, zahrnující nejmenší tanečníky i téměř dospělé slečny, kteří předvedli čtyři taneční styly.

Vzdělávací centrum v Krnově vzniklo v roce 1999. Tehdy bylo jeho hlavní náplní připravovat úředníky města na zkoušky odborné způsobilosti, poté se jeho nabídka rozšířila také na rekvalifikační kurzy. Neodmyslitelnou součástí je již od samotného začátku také Univerzita třetího věku, jež nabízí seniorům smysluplně strávený volný čas, který mohou využít k získání vědomostí v nejrůznějších oblastech.

Veřejnost nejvíce vnímá Vzdělávací centrum Krnov jako místo, kde mohou navštěvovat jazykové kurzy. I když byla v prvních letech dávána přednost především angličtině a němčině, dnes lze v nabídce centra najít také italštinu, ruštinu či francouzštinu.

Květa Gebauerová