„Slezská univerzita nehodlá redukovat činnost svého vzdělávacího centra v Krnově, pouze s ohledem na současnou ekonomickou situaci řeší problém efektivity, zejména provozu areálu Za Drahou 3.

Vzhledem k dlouhodobému podfinancování resortu školství, a tedy i oblasti školství vysokého, nárůstu cen energií a podobně je potřeba důkladně analyzovat situaci a rozhodnutí postavit na racionálním základě a náležitém uvážení,“ uvedla Radmila Dluhošová, prorektorka pro studijní a sociální záležitosti, podle které krnovské kurzy, o které bude mezi veřejností zájem, budou realizovány i nadále.

„Rozhodně nemáme v úmyslu rušit úspěšné vzdělávací akce,“ dodala Radmila Dluhošová.

Vzdělávací centrum v Krnově připravuje program pro seniory v rámci takzvané Univerzity třetího věku, ale chce oslovit také mládež v regionu. Loni Slezská univerzita zorganizovala dvě setkání se středoškoláky. První absolvovali studenti Gymnázia Krnov, Střední školy průmyslové Krnov, Střední průmyslové školy Bruntál a Střední školy zemědělství a služeb Město Albrechtice, podruhé to byli jejich vrstevníci z krnovské střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu.

Loňská prezentace studijní nabídky Slezské univerzity přímo v Krnově byla novinka. Letos chce podobnou prezentaci načasovat tak, aby se její termín dal zapracovat do harmonogramu akcí jednotlivých středních škol a oslovit také další středoškoláky v Bruntále, ve Vrbně pod Pradědem a Jeseníku.