Opravy probíhají na základní a mateřské škole v Žižkově ulici a ve školkách v ulicích Karla Čapka, Hlubčická nebo Jiráskova. Tyto akce jsou součástí projektu za více než 68 milionů korun, zaměřeného na snížení energetické náročnosti šesti školských budov a budovy domova pro seniory, na nějž město získalo čtyřicetiprocentní dotaci z EU.

Dochází také na větší opravy. Například výměna oken ve školce v Gorkého ulici je investice za 400 tisíc korun. „Co se týká mateřských škol, tak zřejmě největší o prázdninách zahájenou akcí je revitalizace zeleně a zahrady Mateřské školy Gorkého za pět milionů korun, která je spolufinancována z evropských fondů,“ uvedl Vlastimil Štverák z odboru školství, kultury a sportu.

Řemeslníci se činí také na základních školách. Na základní škole na Smetanově okruhu již proběhla první etapa sanace venkovního zdiva a oprava staré kanalizace za 225 tisíc korun. Zanedlouho zde začne výměna svítidel, která bude stát 450 tisíc korun.

„Odstraněním stávajících povrchů byla minulý týden zahájena rekonstrukce školního dvora základní školy na Dvořákově okruhu. Ten do konce prázdnin projde zásadní proměnou, když bude vydlážděn barevnou zámkovou dlažbou, která dvůr opticky rozdělí na několik zón – pochůznou, pro vjezd a výjezd aut zajišťujících zásobování a na hrací zónu, kde budou skákací panáky, velká šachovnice či šlapadla.

Dále zde pod pergolami vzniknou dvě venkovní třídy. To vše bude stát 1,6 milionu korun. Později postupně dokoupíme pod pergoly venkovní nábytek a dle potřeby i další hrací prvky,“ popsal Vlastimil Štverák.

Ještě letos by pak měla přijít na řadu oprava střechy mateřské školy na náměstí Míru za 1,8 milionu korun nebo výměna podlahových krytin Základní školy Žižkova za 500 tisíc korun. Už dnes je jasné, že bude třeba v příštím roce vyřešit havarijní stav střech školky v Gorkého ulici i základní umělecké školy na Hlavním náměstí. Nutné jsou opravy fasád školek na náměstí Míru a Svatováclavské ulici.