Konkurence přitom byla veliká, na mistrovství v sobotu 
27. února do Kunštátu dorazilo přes 1300 tanečníků z takřka padesáti tanečních skupin z České a Slovenské republiky. Soutěžilo se v sedmi kategoriích. Taneční škola Stonožka do soutěžního klání vyslala pět tanečních formací. A umístění? První, druhé, třetí, čtvrté a sedmé místo.

Účast na soutěži znamenalo pro bruntálské tanečníky vstávat ve 4 hodiny, v pět hodin vyjet. „V 8.30 hodin už v Kunštátě začínala soutěž. Zatěžkávací zkouška pro ,stonožáky', kolik toho vydrží. Velmi dobrá generálka před velkými soutěžemi, za kterou jsme pořadatelům nesmírně vděční. Vždycky se radujeme, když máme spoustu soupeřů, a tady jich bylo opravdu hodně," poznamenala vedoucí Taneční školy Stonožka Tamara Vlachynská.

Tanečníci z Taneční školy Stonožka si dobře vedli v mezinárodní soutěži v Kunštátě.Tanečníci ze Stonožky pro letošní rok pracují na několika nových formacích a tanečních projektech. Každé vystoupení a následné posouzení porotou je plus pro tanečníky i choreografy. Je to výborný podnět a zpětná vazba pro další práci na sestavách. 
„S tímto cílem jsme do Kunštátu i jeli," podotkla Vlachynská.

Umístění jednotlivých formací

1. místo kategorie děti pompom ČARODĚJKY
2. místo kategorie junioři parketovky I. kat. CANDYMAN
3. místo kategorie junioři parketovky II. kat. UKLIĎTE STŮL…
4. místo kategorie děti parketovky MLÝNKY
7. místo kategorie děti show NĚCO JE ZA DVEŘMI