Návštěvníci Art Galerie pension U řeky v Karlovicích uvidí letos šest výstav. Ta první představuje tvorbu dětí z Karlovic, kteří navštěvují Základní uměleckou školu ve Vrbně pod Pradědem, a k vidění je do 18. března. Druhá výstava je věnována Jiřímu Janulíkovi z Havířova a obrazům tohoto českého surrealisty, proběhne od 19. března do 13. května.

Třetí výstava je od 14. května do 15. července vyhrazena pro malíře Pavla Černoškaz Břidličné. Inspiraci ke své tvorbě hledá v přírodě, maluje také překrásná zátiší. Pracuje technikou olejomalby, kterou svůj svět přenáší na plátno.

Zakladatel karlovické Art Galerie, designér a výtvarník Luděk Pavézka, představí své výtvory na čtvrté výstavě od 16. července do 16. září. Diváci uvidí převážně kresby, dřevěné reliéfy a plastiky s tematikou ženy. Bude to pokračování jeho výstav s názvem Žena 100x jinak.

Výtvarník a grafik Oldřich Schnabl z Olomouce tvoří své obrazy pomocí počítače, jde o počítačovou grafiku. Vytváří zajímavá díla s optickými klamy, iluzemi a průniky geometrických objektů. Nechat se překvapit touto výtvarnou technikou a jejími možnostmi mohou diváci na výstavě od 17. září do 11. listopadu.

Rovněž z Olomouce přiveze svá díla Janka Zajasenská John, k vidění budou od 12. listopadu až do 27. ledna. Pro návštěvníky galerie budou překvapením její abstraktní obrazy. Janka už v Karlovicích vystavovala se svým manželem Vítem Johnem v roce 2012. Tenkrát její tvorba byla zaměřena na reálné krajiny.

Už nyní připravují majitelé rodinného pensionu U řeky v Karlovicích Darja a Libor Pavézkovi spolu s galeristou Luďkem Pavézkou plán výstav pro rok 2018. Mohou se jim ozvat výtvarníci, kteří by se v Art Galerii rádi představili svou tvorbu.