„Ač jsme počtem menší, o to jsme aktivnější. Naše činnost je velmi různorodá. Nejraději se však zúčastňujeme větších výprav,“ konstatuje Dušana Cestrová, vůdkyně oddílu Krnovská Trojka.

Skauti z Krnova od nového roku 2008 navštívili Zlín a Fryšták s Eliščinou základnou. Na tři dny se vydali na výpravu do Pardubic a jejich okolí, kdy navštívili Kunětickou horu. Při další dvoudenní výpravě pátrali po ztracených štolách. Byli také v Hradci nad Moravicí a poslední výpravu skauti realizovali na Broumovsku, kde čtyři dny trávili po skalních městech.

„Na poslední výpravě jsme prošli asi sedmdesát kilometrů. Ač byla výprava dosti náročná, v pohodě ji zvládla i devítiletá holčička, která si tím vysloužila přezdívku Kamzík,“ pokračovala vůdkyně oddílu skautským jménem Charlie Vydra.

Aby krnovští skauti oslavili příchod jara, rozhodli se věnovat trochu kultuře, přírodovědě a ekologii. Navštívili koncert pro stromy, kde navázali spolupráci s ekology a pomáhali jim při organizaci Dne Země na náměstí v Krnově. Na počest Svatého Františka z Assisi vysadili malý doubek u kostela sv. Martina.

„Tato akce byla velmi vydařená. Stromek jsme vysadili, popřáli mu bezstarostný růst a skvělou péči věřících. Obřad jsme zakončili skautskou hymnou. Do dalších dní plánujeme ekologickou brigádu s vysazením vlastních sazeniček dle keltského kalendáře a samozřejmě výpravy do přírody se spoustou zážitků,“ dodala vůdkyně oddílu. Každý, kdo se chce stát členem Krnovské Trojky, může získat více informací právě na stránkách tohoto oddílu.