Firma Kofola by v Krnově ráda investovala do modernizace logistiky, ale potřebuje k tomu změnu územního plánu. Obyvatelé Hlubčické ulice v okolí areálu Za drahou nejsou navrženým řešením skladovacího centra právě nadšeni. Dali to najevo peticí, pod kterou se sešlo na 800 podpisů. Potěší zastupitelé svým rozhodnutím významnou krnovskou firmu, nebo se postaví za nespokojené občany?

Krnovští zastupitelé si vyslechli zástupce Kofoly, která požaduje změnu územního plánu, i zástupce občanů, kteří si takovou změnu nepřejí.
Kofola chce investovat, petice občanů je proti

Zastupitelům bude dále předložena žádost Moravskoslezského kraje, který je zřizovatelem krnovské nemocnice. Kraj žádá o darování pozemků ve vlastnictví města, které jsou zastavěny objekty v majetku kraje.

Jedná se o osm pozemků o celkové výměře 1729 metrů čtverečních. Stojí na nich centrální příjem, lékárna, vrátnice s prodejnou optiky, vstup do pavilonu s porodnicí nebo autoservis.

Krnovská nemocnice - Ilustrační foto.Zdroj: SZZ Krnov

Proti tomuto požadavku kraje se důrazně postavila opoziční KDU-ČSL.

„Investiční a majetkový odbor krajského úřadu žádá o bezplatné darování majetku města Krnov v areálu nemocnice, který město oceňuje na 125 milionů korun. Krnovská KDU-ČSL zásadně nesouhlasí s bezplatným převodem tak významné části historického majetku města. Jde o jednoznačně nevýhodný krok, který by znamenal porušení zdravého hospodaření,“ komentovala žádost kraje krnovská organizace KDU-ČSL.

Krnovská nemocnice - Ilustrační foto.
Městský majetek v krajské nemocnici je ožehavé téma

„Máme zodpovědnost vůči dalším generacím Krnovanů. Vyzýváme vedení města Krnov a všechny zastupitele, aby nedopustili ztrátu kontroly nad historickým majetkem města Krnov,“ vyzvalo KDU-ČSL kolegy v zastupitelstvu.

Dále zastupitelé projednají účetní uzávěrku za rok 2018 a závěrečný účet.

V roce 2004 byla v Krnově dokončena první etapa průmyslové zóny Červený dvůr. Příliš vysoký obrubník mláďata užovek nedokážou překonat, takže hromadně hynou na rozpáleném asfaltu.
Poznámka Fidela Kuby: Dešťovka a užovky
Veřejnosti zpřístupněný bývalý železnorudný hlubinný důl Hraničná v Rychlebských horách
Rychlebské podzemí otevírá veřejnosti. Podívejte se s námi dovnitř