Od pátku do neděle se tři jesenické sjezdovky stanou místem dějství sportovní reality show České televize nazvané S ČT sport na vrchol. Své lyžařské dovednosti tu ve veřejném závodě může zkusit kdokoliv, dospělí i děti od deseti let.

PROPAGACE REGIONU

Záznam mohou diváci pak vidět i na televizním programu ČT sport, a to hned v pondělí. Je to zároveň příležitost pro propagaci Jeseníků.

„Dali nám prostor i pro natočení pozvánky do regionu, představíme tam třeba wellness v Bruntále, hornickou minulost v Horním Městě či Stránské. Využili jsme to k propagaci celého regionu, nejenom Karlova," řekl Jaroslav Lukeš z lyžařského areálu Myšák v Karlově, který se na akci podílí.

OTEVŘENÝ ZÁVOD V PARALELNÍM SLALOMU

V pátek se bude závodit v lyžařském středisku Ski areál Annaberg v Andělské Hoře, o víkendu se přesune lyžařská soutěž do Malé Morávky na sjezdovky Ski Arény Karlov, v sobotu ji zájemci najdou na Myšáku a v neděli u čtyřsedačkové lanovky Ski Express.

„Projekt je zacílen na širokou sportovní lyžařskou veřejnost, odhodlanou aktivně trávit období zimních měsíců na sjezdovkách ve vybraných skiareálech po celé ČR a soutěžit s ostatními amatérskými lyžaři. Základem projektu je otevřený závod v paralelním slalomu.

Porovnávat své lyžařské dovednosti mohou všichni milovníci soutěžení a lyžování," představil projekt Jaroslav Lukeš.

ZABIJAČKA A MUZIKA PRO DOBROU ZÁBAVU

Už minulý víkend v těchto třech areálech proběhl pro zájemce generální trénink, kterého se zúčastnilo 40 závodníků. Kdo to nestihl, nevadí, teď už se pojede naostro. Registrace soutěžících začíná v jednotlivých areálech vždy v 9 hodin a je možná až do 12 hodin. Jezdit se začne v 9.30 hodin.

V pátek v doprovodném programu na Annabergu si návštěvníci navíc mohou pochutnat na zabijačkových dobrotách a nebo se projet na čtyřkolkách. V sobotu na Myšáku zase bude od 12 hodin hrát muzika.

NA START JEN S HELMOU

Každý účastník závodu musí dodržovat pravidla bezpečnosti a mít ochrannou helmu. Porovnávat své lyžařské dovednosti mohou všichni milovníci soutěžení a lyžování. Soutěže se ale nemohou zúčastnit profesionální závodníci, držitelé závodního FIS kódu v alpských disciplínách, freestylovém lyžování ani v kategorii masters.

Česká televize chce hledat zajímavé příběhy a při svém natáčení představovat amatéry, kteří mají velký talent, ale i ty, kteří lyžují jen pro své potěšení, že je to baví. Z každého dne bude jeden vítěz a vítězka.

Všech 48 těchto denních vítězů z celé republiky absolvuje společný profesionální pětidenní kemp, na kterém zažijí pravou lyžařskou přípravu profesionálů na velký závod. „V těchto kolech garantujeme soutěžícím už totální servis profesionálního závodníka. Ubytování, servisman, trenér, masér apod.," slíbili pořadatelé z České televize.