Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Výběrové řízení na obchvat Krnova se nedaří uzavřít

Obchvat Krnova je jedna z nejrozsáhlejších a nejdražších staveb v historii města. Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v únoru zveřejnilo leták s prognózou, že by mohla být zahájena už v polovině dubna.

14.6.2017
SDÍLEJ:

Obchvat Krnova se začne stavět v Chomýži.Foto: DENÍK / Fidel Kuba

Zatím nezačala a zdá se, že ani hned tak nezačne. Zastupitele o tom informoval na jejich zasedání místostarosta Jan Krkoška. Problém je v tom, že výběrové řízení na zhotovitele severovýchodního obchvatu Krnova ještě není uzavřeno. Proti jeho výsledku se odvolal jeden z neúspěšných uchazečů.

Podle Jana Krkošky podpis smlouvy s vítěznou firmou se tak odkládá nejméně o tři týdny.

Investorem stavby je Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD), s nímž vedení města intenzivně jedná o co největší informovanosti občanů o průběhu stavby. „Máme slíbeno, že pro tuto stavbu bude vytvořen speciální web, na němž budou průběžně zveřejňovány informace, dále na něm budou k dispozici kamery, které budou snímat průběh prací.

Dále bude každý týden v Krnově probíhat technický den, do něhož se budou mít možnost zapojit i občané, a máme ještě další požadavek na ŘSD, a to aby alespoň jednou za 14 dnů byl občanům na radnici k dispozici jejich pracovník a poskytoval informace," uvedl Jan Krkoška.

Výstavba obchvatu Krnova by podle odhadů měla trvat asi 48 měsíců.

Trasa obchvatu

Ilustrační foto.

Stavba obchvatu by měla začít v Chomýži. Trasa začíná před křižovatkou s Okružní ulicí. Zpočátku povede v trase stávající silnice I/57, a to až po zatáčku, od které pokračuje k místu, kde kříží estakádou stávající silnici I/57 a železniční trať.

Křížení s Chomýžskou ulicí bude řešeno průsečnou křižovatkou. Trasa se pak odklání dál od města směrem k polské hranici. Kříží řeku Opavici a prochází ochranným pásmem krnovského prameniště do průsečné křižovatky se silnicí I/45.

Vede záplavovým územím kolem soutoku řek Opavice a Opavy, pak obchvat mimoúrovňově kříží železniční trať a vrací se v Petrově Dole na stávající silnici I/57, což je pro Krnov výpadovka na Opavu. Napojení je zde řešeno okružní křižovatkou.

Autor: František Kuba

14.6.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ve středu budou stávkovat praktičtí lékaři a lékárny.
11

Chystáte se ve středu ke svému lékaři? Nechoďte, bude zavřeno

Ceny cestovního ruchu Olomouckého kraje 2017 udělované v Arcibiskupském paláci

Lesní bar získal cenu kraje

Vocelka děkoval Aulehlovi

Vernisáž otevřela výstavu fotografií Tomáše Vocelky. Tento krnovský rodák stál u počátků Regionu. Obdivuje práci krnovského fotografa Gustava Aulehly.

POZNÁMKA FIDELA KUBY: Co je to zázrak?

Polští a čeští katolíci hledají důvody k modlitbě i v historii. Sledují hlavně výročí zázraků.

Proč Krnovsko potřebuje přehradu, a Olomouc ne?

Ministr zemědělství Marian Jurečka vysvětlil, proč lze Olomouc chránit před povodněmi i bez přehrady, zatímco Krnovsko a Opavsko se bez heřminovské přehrady neobejdou.

Studenti viděli, jak se bojovalo proti totalitě

Totalitní režim? Krnovským gymnazistům ho přiblížil film o Petru Strnadelovi, který natočili jejich spolužáci.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení