Zaznamenal ale například, že v březnu vyšlo jedenácté a poslední číslo Novin Krnovska, načež redakce tohoto okresního časopisu zanikla. Noviny Krnovska nahradil nový okresní časopis, který bude vycházet v novém okrese Bruntál pod názvem Vpřed.

Okresní týdeník Vpřed se hned zkraje pustil do satirického tepání nešvarů. Ideologicky interpretovaným zpravodajstvím a rádoby vtipnými satirickými šlehy si Vpřed brzy vysloužil přezdívku Vřed.

Například číslo 52 ze dne 24. prosince 1960 otisklo vtipnou zprávu Kdo nepije, může zmrznout. Tato zpráva kritizuje nádraží na Cvilíně, kde se netopí v čekárně pro nekuřáky, kde čekají školní děti, zatímco naproti tomu v čekárně pro kuřáky, která je vlastně restaurací, je vytápěno.

Nový okresní týdeník Vpřed si neohrabaně zahrál na humoristický plátek v silvestrovském vydání ze dne 31. prosince 1960. Přinesl na čtvrté stránce řadu karikatur a mezi nimi o také obligátní rejpnutí do Nádražní restaurace v Krnově. Restauraci s obrázkem kovboje doplnil textem: „Krnovská nádražní restaurace by jistě přitahovala hlavně kovboje. Kdy nebude odpuzovat slušné lidi ?“

Aby se čtenáři nasmáli ještě více, dále zde byly zveřejněny karikatury měst Rýmařova, Bruntálu a Krnova pod názvem Komentáře není třeba. Neumělé obrázky znázorňují, že si každé město okresu hraje na vlastním písečku. „Něco jako Dikobraz,“ komentoval karikatury Vpředu krnovský kronikář.