Přestože je tento víkend v našem regionu nabitý akcemi, v Lichnově mají jasno: nejdůležitější událostí jsou jejich všelidové vidlácké hry. Vševidlácký slet začíná v sobotu ve 13 hodin.

Návštěvníci se mohou těšit na vidlácké sportovní disciplíny. Mohou je absolvovat jako soutěžící, nebo jen fandit v roli diváků. Mohou si vyzkoušet škubání slepic a dojení kozy na čas, hledat vidle v kupce sena, nebo si vyzkoušet malování vidlemi na hladině vody s výtvarnicí Tess, která tuto techniku ebru studovala v Turecku a teď ji propaguje v Česku.

Letos se místo úvodního pochodu vidláků Lichnovem chystá pokus o rekord. „Půjde o vytvoření fotografie s co největším počtem vidláků s vidlemi. A teď pozor. Obraz zaznamenáme dírkovou komorou vyrobenou z kufru, takže účast na této fotografii vám zajistí nesmrtelnost! Chystám výstavu mé dosavadní tvorby touto prastarou technikou," pozval do Lichnova organizátor akce Jan Gemela.

Chystá se i vidlobraní, při kterém mohou návštěvníci darovat muzeu vidle, získat hned na místě certifikát o nabytí titulu vidláka. V provozu bude vidlotéka s kinosálem na promítání dokumentů o Muzeu vidlí a vidlácích a také zoo se zvířátky, která jsme nesnědli," dodal Gemela.