Přípravy jsou v plném proudu. Většina lyžařských areálů už má rozvezena sněžná děla a čeká na první mráz. Pouze na Ovčárně, která je nejvýše položeným lyžařským areálem v republice, musejí spoléhat jen na přírodní sníh. Středisko se totiž nachází v přírodní rezervaci a technické zasněžování v něm není povoleno. Minulá lyžařská sezona se zde tak rozjela až v půlce ledna.

Na některých sjezdovkách se mohou návštěvníci těšit i na spoustu novinek a vylepšení. „Máme připravené například nové dětské hřiště, rozšířený skicross a vylepšené prostory pro občerstvení," sdělil provozovatel jednoho z místních zimních areálů v Karlově Jan Mitáš.

Nejen lyžařské areály, ale i místní horské hotely a turistické ubytovny dokončují zimní přípravu a vylepšují své prostory. Zima však ještě ani pořádně nezačala a již teď je většina hotelů na letošní zimní sezonu zarezervovaná.

„Finišují poslední přípravy a již teď mohu podotknout, že obsazenost pro letošní sezonu je v tuto chvíli již sedmdesát procent. Proto pokud někdo má zájem si přijet zalyžovat, doporučujeme udělat si pomalu objednávky, protože místa se rychle plní," dodal Milan Vitula, majitel několika horských hotelů.

Kristýna Štěpánová