„Vrbno prožívá tvrdé roky. S prací je to ve městě složité, ale lze i dojíždět. Třeba do Bruntálu to není žádná hrůza. Je opravená cesta, za dvacet minut jste tam,“ přemýšlela vrbenská starostka Helena Kudelová.

Ti, kdo bydleli v Praze nebo jiném velkém městě, vědí, že tam do zaměstnání dojíždějí někteří i přes hodinu. Bydlení ve Vrbně pod Pradědem má přitom celou řadu výhod, zejména pro mladé rodiny s dětmi.

„Myslím, že tu není špatné bydlení, i vzhledem k čistotě přírody a zdravému ovzduší. Mnozí se už i vracejí, i za cenu, že mají méně peněz. Vědí už ale, jak chtějí žít,“ řekla Helena Kudelová. Domácí nemusí trápit frekventované silnice, mají dobrou dostupnost školek i škol. Ve středisku Střecha mají možnost zájemci navštěvovat neustále nové a nové akce, které pro ně připravuje tamní zaměstnankyně Naďa Trzaskaliková.

Ve Vrbně pořádají během roku také celou řadu dalších kulturních a společenských akcí. Dnes vyjde třípokojový byt ve městě na 800 až 850 tisíc korun. „Město je vyloženě pro ty, kteří si chtějí život prožít v klidu. Jsem optimista. Pořád věřím, že se lidé zmátoří a uvědomí si, co je v tom životě hodnotné,“ dodala starostka.