„Pro nás je to opravdu velká událost. Od výstavy v Senátu očekáváme zviditelnění našeho města a celého Vrbenska. Chtěli bychom přiblížit tento region našim politikům, upozornit, že jsme tady, protože mám dojem, že jsme pořád tak jaksi v pozadí jejich zájmu.

Rozhodně máme co ukázat a není to jenom krásná příroda. I u nás žije spousta šikovných lidí," řekla starostka Vrbna Pod Pradědem Květa Kubíčková

Přípravy na výstavu běží na plné obrátky. Stále se ale mohou na vrbenskou radnici obrátit ti, kteří by v Senátu chtěli představit své fotografie, obrazy, umělecké předměty a podobně.

Zúčastnit se prestižní výstavy mohou i podnikatelé, kteří by měli zájem ukázat politikům některý ze svých precizních, technicky náročných výrobků. Už teď je jisté, že se na výstavě představí vrbenští skláři z hutí Jakub a Tomi a Iveta Strnadová se svými vitrážemi.

„Naším cílem je představit Vrbno pod Pradědem a mikroregion Vrbensko jako úžasné místo pro život, rekreaci, turistiku, místo pyšnící se šikovnými lidmi, krásnou přírodou, čistým vzduchem a křišťálovými bystřinami," zdůraznila místostarostka Vrbna Pavla Millerová.

Ladislav Olejníček