Obecně prospěšná společnost Help-in, která zajišťuje sociálně – zdravotní služby v okrese Bruntál, dostala pro své potřeby nový vůz značky Dacia Dokker. Vozidlo budu zaměstnanci zařízení využívat při poskytování sociálních služeb seniorům a osobám se zdravotním hendikepem nebo chronickým onemocněním na Vrbensku.

Help – in získal vůz v rámci projektu Sociální automobil. Projekt stojí na jednoduché myšlence, automobil slouží současně jako jezdící reklama. Firmy, které pomohly k pořízení vozu mají na něm i svou reklamu. Tímto způsobem bylo dosud v celé republice pořízeno pro nejrůznější sociální zařízení a služby přes sedm set automobilů.

Ilustrační foto.
Alois Holub v koncentráku zachraňoval životy jídlem

„Vzhledem k tomu, že dlouhodobě spolupracujeme s Help – inem a máme zájem na tom, aby se zde tyto sociální služby rozšiřovaly, podpořili jsme pořízení vozu i my,“ řekla místostarostka Vrbna pod Pradědem Iveta Pešatová. Dodala, že na Vrbensku se podařilo sehnat peníze na vůz pro sociální službu v neuvěřitelně krátkém čase.

Ve Vrbně pod Pradědem se slavnostně předával nový automobil pro pečovatelskou službu. Obecně prospěšná společnost Help - in dostala auto díky padesáti místním firmám, které přispěly na jeho pořízení.Zdroj: Deník / Dalibor OtáhalVe Vrbně pod Pradědem se slavnostně předával nový automobil pro pečovatelskou službu. Obecně prospěšná společnost Help - in dostala auto díky padesáti místním firmám, které přispěly na jeho pořízení.Autor: Deník / Dalibor Otáhal

„Už v roce 2008 jsme dostali první auto v rámci projektu Sociální automobil. Ale v Bruntále to trvalo rok a půl, než se nasbíraly peníze a ve Vrbně to bylo za tři měsíce,“ dodala ředitelka Help – inu Jana Hančilová.

Nový ultrazvuk mají v gynekologické i urologické ambulanci bruntálské nemocnice.
Podhorská nemocnice si pořídila nové ultrazvuky

Vůz bude sloužit na Vrbensku pečovatelské službě, jejímž cílem je umožnit svým klientům co nejdelší a kvalitní setrvání v domácím prostředí.

„Devět z deseti seniorů nechce do pobytových zařízení, ale chtějí žít doma. Pro nás je velkou pomocí, že se senioři orientují ve své domácnosti. Tam to znají, tam je jejich přirozené prostředí a cítí se jistě,“ uvedla Jana Hančilová.

Pečovatelskou službu využívá za rok zhruba dvě stě klientů. Ti se mohou spolehnout třeba na dovážku obědů, nákupů, drobnou pomoc doma a na další služby. Help – in poskytuje i další sociální služby, třeba půjčovnu kompenzačních pomůcek či sociální poradnu.

Ilustrační fotografie.
Důležitá výhra Břidličné
Ilustrační foto
Krnov se přiblížil záchraně