Po Vrbně pod Pradědem kolují nejrůznější zvěsti. Není divu, že se šíří rychle, jsou totiž spojeny s obavou místních lidí o práci.

Jednou z nepravdivých zpráv ve Vrbně pod Pradědem byla ta o stěhování lisařské společnosti Husqvarna Manufacturing CZ do sousedního Polska. Prý je v cizině levnější pracovní síla, kvůli čemuž mělo přijít o práci asi čtyři sta živitelů rodin.

„Nemám žádnou věrohodnou zprávu, oficiální zprávu o tom, že by to byla pravda," vyjádřila se starostka Helena Kudelová. Podobná zvěst se nesla o jedné z tamních nástrojáren. „Nemám informace, zda nejde opět o fámu," uvedla Kudelová.

Nebude kde nakupovat

Jediný vrbenský supermarket Albert chystá na podzim třítýdenní rekonstrukce. Kde lidé budou po tuto dobu nakupovat? To už fáma není. Lidé ve Vrbně opravdu budou mít na tři týdny zavřený obchod v centru města. Musí za nákupy jinam.

Během tří neděl budou muset vrbenští obyvatelé jezdit za nákupy mimo město, pokud se nespokojí s menší prodejnou Hruška na Husově ulici. Rekonstrukcí lidé jen získají, prodejna bude větší co do plochy i sortimentu, má mít dokonce vlastní pekárnu.

„Nemyslím, že rekonstrukce prodejny přinese závažné problémy, prázdninová sezona brzy skončí a běžný provoz věřím, že zajistí ostatní vrbenské prodejny, kterých také není málo, včetně prodejen v místních částech," sdělila Kudelová.

Obyvatelé města již zažili rekonstrukci marketu, když se před lety snižovaly stropy v celé prodejně Albert a taktéž prý nedošlo ke zhroucení zásobování.

A jak to vypadá s výstavbou Penny Marketu, který chtějí zhotovitelé nechat vyrůst do zimy, včetně parkoviště s dvaadevadesáti místy? Jeho součástí má být masna. „Snahou investora je do Vánoc prodejnu otevřít, s ohledem na relativně krátký čas však nelze vyloučit nějaké zpoždění," doplnila starostka.

S tím, že se v objektu nabízí volná prodejní plocha o velikosti dvou set metrů čtverečních pro případného dalšího zájemce o prostor v centru města.