Sobotu 14. prosince zasvětil Spolek Přátelé Vrbenska setkání pod rozsvíceným vánočním stromečkem v centru města.

Jarmark u kostela

Protože se blíží vánoční svátky, členové spolku se rozhodli obyvatele a návštěvníky města odpovídajícím způsobem naladit Vánocemi na zámečku.

Na zámečku se však nakonec v sobotu 14. prosince akce z organizačních důvodů neuskuteční. O zábavu lidé ale nepřijdou, protože vánoční jarmark s bohatým občerstvením a zabíjačkovými specialitami proběhne před kostelem na náměstí Sv. Michala u gymnázia.

„Díky všem obětavcům, kterým bych chtěl na tomto místě poděkovat, proběhne plánovaný program beze změn, včetně dlouhonohých andělů, klaunů, živého betlému, vystoupení studentů a závěrečného velkého ohňostroje," potvrdil předseda Spolku Přátelé Vrbenska Karel Michalus. Vánoční dílna s ukázkami vánočních tradic je připravena v přízemí sportovního gymnázia, kde se koná i výstava svátečního cukroví a soutěž adventní výzdoby.

Ježíšek odpoví

„Děti mohou napsat dopis Ježíškovi a Ježíšek se už postará o odpověď. Jen pro připomenutí, tombola má padesát cen a první cenou je automatická pračka. Počet losů je omezen na šest set kusů," uvedl předseda Michalus. Aby byla atmosféra na náměstí Sv. Michala v sobotu ještě slavnostnější, farář Miroslav Horák slíbil otevřít k prohlídkám stejnojmenný kostel.

Občerstvení nabídnou i okolní podniky, jako blízký Stone nebo U Hradilů. Soutěžní výrobky vánočního cukroví a adventní výzdoby mohou nosit obyvatelé města do přízemí gymnázia už dnes od 10 do 17 hodin.

Byli to právě studenti tohoto gymnázia, kteří s organizací akce Spolku Přátelé Vrbenska vydatně pomohli. A nejen oni. Pomocí přispěli Město Vrbno pod Pradědem, Spolek pro Vrbno, technické služby, tamní pobočka Svazu postižených žen.

„Věříme, že se nám podaří vytvořit dobrou sváteční atmosféru," přál si Michalus.