Areál se má nacházet při výjezdu z Vrbna pod Pradědem ve směru na Zlaté Hory u odbočky na Železnou. Hned před mostem je už nyní stezka, po níž lze projít podél Černé Opavy až k Domovu důchodců do Mnichova. Jde o spojku mezi silnicí a vodním tokem, která začíná jedním a končí druhým mostem. „Realizaci projektu začneme v příštím roce. Práce mohou začít až na jaře, přes zimu s tím mnoho neuděláme,“ uvedla veřejnosti vrbenská starostka Helena Kudelová. Přes zimu proběhnou nezbytná výběrová řízení na zhotovení areálu.

Město prošlo výběrem regionální rady v prvním kole výzvy regionálního operačního programu. „Obdrželi jsme dotaci. Je to akce, jejíž rozpočet je čtyři miliony korun, dotace je přislíbena ve výši čtyři a půl milionu s daní. Dotace je maximální, dvaadevadesát a půl procenta, čili pokryje skoro celé náklady,“ vyčíslila Helena Kudelová.

Někteří namítnou, že není areál nezbytně nutný k životu. To však není pravda. I tento areál patří k akcím, které mají život ve Vrbně udržet a zlepšit. K volnočasovým aktivitám dětem postaví herní i relaxační prvky s hřištěm. Procházející si mohou protáhnout tělo na hrazdičkách. Při korzování u vody půjde zastavit a posadit se na lavičky či do altánu nebo se jen osvěžit v knajpovadle. Sloužit bude místo kromě stávajícím potřebám mladých cyklistů i dalším aktivitám, které tam dnes nejsou.

„Procházce dětí a rodičů, cykloturistice, cizím návštěvníkům k procházce, posezení, sportu. Každý si najde své soukromí i různá lákadla rozmístěná po celém prostoru,“ konkretizovala starostka. Vrbenská radnice podpoří výstavbou areálu domácí sport. V plánu je rozšíření cyklotras, a to nejen pro členy domácího turistického oddílu ACS Drak, kteří už nyní jezdí do lokality trénovat.