Podnikatel Jiří Klíč složil mandát kvůli nedostatku času. „Velmi se snažil, byl i předsedou komise výstavby. Projevil zájem zůstat v komisi i nadále, práce jej zajímá, má k ní blízko,“ uvedla vrbenská starostka Helena Kudelová.

Nebylo to po posledních volbách poprvé, co zastupitel skončil kvůli pracovnímu vytížení. V průběhu volebního období odstoupila i lékařka Eva Matelová. Vloni na sklonku roku ji nahradil zastupitel Jan Zvědělík. Jiří Klíč se zabývá stavebními pracemi.

„Tam se pracuje, dokud je světlo. Snad se práci v zastupitelstvu nebudou v budoucnu moct věnovat pouze důchodci, kteří na to mají dostatek času,“ svěřila se se svými obavami Helena Kudelová. Eva Matelová i Jiří Klíč jsou právě osobami mladšího věku.

„Pokud někdo chce pracovat jako zastupitel zodpovědně, musí na to mít čas. Musí studovat různé materiály, vzdělávat se i sledovat nové trendy,“ vyjmenovala starostka. Dříve odstoupil i dnešní provozovatel hotelu Stone Pavel Kamenský. Ten ale vydržel celé volební období, byl také členem rady města.