Jitka Krätschmerová z vedení Sportovního gymnázia ve Vrbně pod Pradědem zavezla včera do Ostravy trio sportovců ve složení Jiří Panáček, Petr Hampl a Matěj Lasák. Vrbenská škola Krajskému úřadu Moravskoslezského kraje jako zřizovateli gymnázia navrhla hochy na ocenění nejúspěšnějších sportovců sportovních gymnázií Moravskoslezského kraje. Jiří Panáček je karatistou, další dva studenti jsou cyklisté.

Petr Hampl jezdí studovat do Vrbna pod Pradědem z Opavy, škola je pro něj prestižní. V týdnu pobývá obvykle na internátu. Je ve třetím ročníku sportovního gymnázia, ocenění kraje si cení. Vnímá ho jako zhodnocení svých výsledků v cyklistice. „Na silničních a cyklokrosových závodech se umisťuji pravidelně, občas také dosáhnu na stupně vítězů,“ skromně konstatoval Petr Hampl.

Po vystudování gymnázia by šel Petr Hampl rád i na školu vysokou, nejlépe opět se sportovním zaměřením. „Za to, co je ve mně, vděčím jednoznačně vrbenskému sportovnímu gymnáziu. Škola mi hodně přinesla a umožnila trénovat,“ poděkoval Hampl. Podobného ocenění jako včera v Ostravě z rukou hejtmana se mu dostalo úplně poprvé. Matěj Lasák pochází z Rohova u Opavy a i on si vybral vrbenskou školu.

Také u něj to byla dobrá sázka na budoucnost. „Všichni na gymnáziu nám vycházejí vstříc, s tréninky i závody, které se dají kombinovat se studiem. Byla to dobrá volba,“ uvedl Matěj Lasák, studující střední školu posledním rokem. Po maturitě by chtěl rovněž na vysokou školu se sportovním zaměřením. Rád by se stal jako cyklista sportovním manažerem.

Lasák se pyšní letošním druhým místem z mistrovství republiky na horských kolech, pátým místem na mistrovství republiky bicyklů silničních a osmým místem mezi elitou. „Jsem na všechny tři kluky pyšná. Proto jsem je navrhla na ocenění, zřizovatel souhlasil,“ konstatovala představitelka vrbenského sportovního gymnázia Jitka Krätschmerová.

Posledním do tria vrbenských šampiónů je Jiří Panáček z Bruntálu. Veleúspěšný karatista už má po maturitě, nyní studuje Sportovní fakultu Masarykovy univerzity v Brně. „Vrbenské gymnázium mělo největší prestiž v kraji, proto jsem si ho vybral ke studiu,“ sdělil držitel černého pásu v karate, což je nejvyšší pás, který lze v karate získat. Určitě by se nebál, kdyby jeho, přítelkyni nebo rodinné příslušníky napadl agresor. „To by asi raději neměl,“ usmál se Jiří Panáček.