Ta ji přes oceán dopraví k lednové Rallye Dakar v Argentině a Chile. Lodě dopraví kamiony i další vozy CDT na místo během asi tří týdnů. Tímto krokem došlo k pomyslnému završení celoroční poctivé přípravy na Rallye Dakar, která se jede už po třiatřicáté v řadě. Díky poctivé přípravě v bruntálských dílnách Martina Kolomého ze Starého Města u Bruntálu šla přejímka obou závodních zelených Tater velmi rychle.

Tatra Marka Spáčila ponese číslo 509, tedy o jedničku nižší než během minulého ročníku. Druhá zelená Tatra Czech Dakar Teamu, za jejíž volant i letos usedne Martin Kolomý, dostala číslo 525, což proti loňskému 545 představuje do začátku o něco lepší startovní pozici.

„Doma jsme udělali maximum možného a to včetně nalepení většiny povinných polepů,“ komentoval průběh předávání vozů pilot první ostré Tatry s číslem 509 Marek Spáčil.

„Není nad to si všechno udělat sám a v klidu a teple domácí garáže,“ podotkl pilot druhé Tatry číslo 525 Martin Kolomý. Jak dodal, do svého auta by cizího automechanika jen tak vrtat nenechal.

Obě Tatry doprovodili k lodi na molo ve francouzském přístavu Le Havre asistenční šestikolová Tatra a nakonec i novinářský vůz. Posádky se poté vrátily společně domů, kde je do konce roku čeká další práce více či méně související s Dakarem. Deník je celou dobu s nimi při tom.