„V náročných zimních podmínkách se nám nakonec podařilo molo najít v zátoce Černého potoka a přepravit ho a provizorně zakotvit u závory pod naší základnou,“ informoval o akci ze soboty 13. ledna předseda Vodní záchranné služby Českého červeného kříže Bruntál Milan Střelec.

Pak následovala jedna preventivní plavba. „Po záchraně mola jsme ještě jeli obhlédnout přehradu až k hrázi a navštívili hrázného a obhlédli přepad vody z hráze,“ dodal Střelec.

Vodní záchranáři se v zimě věnují především zlepšování svých plaveckých dovedností při trénincích na bazéně nebo k zdokonalování teoretických vědomostí, ať už je to třeba zdravověda či vázání uzlů. A nezbytnou součástí je shánění financí na provoz.

Vodní záchranáři totiž vykonávají svou práci dobrovolně a zdarma, na svou činnost si musí najít sponzory či žádat o dotace, bez nich by neměli ani na benzin do vodních člunů. V loňském roce záchranáři například pomáhali několika posádkám převrácených plachetnic na Hartě, ošetřovali zraněné rekreanty a rybáře na břehu.