Dotazy padaly především na starostu města Leoše Gregovského, který se s některými spolupracovníky akce zúčastnil. Jaroslava Kotlára například ze všeho nejvíce trápí rezavá voda, která podle něj často teče z vodovodních kohoutků na Rýmařovské a Zeyerově ulici. „Trvá to už od loňského června. V poslední době se to sice trochu zlepšilo, ale pořád teče rezavá voda nejméně každý druhý den. Byli jsme i na úřadě a do dneška zatím žádná náprava,“ postěžoval si Deníku Jaroslav Kotlár. Někteří další obyvatelé zmíněných ulic nám přetrvávající problém potvrdili.

Z vyjádření tiskového mluvčího městského úřadu Jiřího Ondráška ovšem vyplývá, že hospodářská správa města se problémem zabývala. Nechala posílit například čerpadla, aby se zrychlil koloběh vody a voda se neusazovala a zvýšila se rovněž její teplota ve vodovodním okruhu. Na podzim loňského roku následovaly hygienické kontroly, z nichž byly sepsány čtyři písemné protokoly dokládající, že voda je nezávadná. „Voda není dobrá. Náš dvouletý syn už z ní má kožní ekzém. Teď čekáme další dítě a já samozřejmě chci, aby bylo zdravé, aby nemělo podobné problémy,“ trval na svém Jaroslav Kotlár.

„O tomto problému občanů jsme v minulosti věděli, ale byli jsme přesvědčeni, že už je dávno vyřešený,“ vysvětlil mluvčí bruntálské radnice Jiří Ondrášek. „To, že těžkosti přetrvávají jsme se dozvěděli až v úterý na náměstí. Odpovědní pracovníci se začali novými připomínkami ihned zabývat a situaci prověřují,“ dodal mluvčí.