Petr Drápala, provozovatel vleku v Andělské Hoře, hlásí oproti loňské zimní sezoně pouze mírné zdražení. „Skutečně půjde jen o kosmetické změny. Celodenní jízdné za 250 korun jsme ponechali, o zhruba desetikorunu si připlatí lyžaři za půldenní jízdné, které bylo vloni za 150 korun. Stejně tak je tomu u platby za deset jízd, které vloni stály u nás 140 korun.“ Na místě však zatím zasněžili dělem pouze 250 metrů svahu. „Čekáme na příval přírodního sněhu. Lyžovat potom mohou lidé denně od 9 do 16 hodin a večer od 18 do 21 hodin. Zřejmě kromě pondělí,“ dodal Petr Drápala.

Vůbec nezdražily vleky ve Skiareálu chaty Kazmarka v Karlově pod Pradědem. Lyžuje se tam už plynně denně od 9 do 16 hodin, večerní lyžování probíhá v pátek i sobotu od 18 do 21 hodin. „Celodenní jízdné vyjde dospělého na 390 korun, děti do deseti let věku na 310 korun. Dopolední či odpolední jízdné stojí 290 a děti 230 korun. Máme i bodové jízdenky, ty stojí od 140 do 600 korun, děti od 110 do 460 korun,“ vypočítal provozovatel Milan Přikryl.

Výhodou pro turisty je bezpochyby skutečnost, že zakoupené jízdenky platí v celé obci Karlov, mimo vlek Pawlin. „Dá se skutečně přejíždět. Jízdné platí i pro okolní vleky, vyjet se dá na celkem šesti svazích různé obtížnosti, od začátečníků až po pokročilé,“ potvrdil Milan Přikryl. Kazmarka disponuje šesti sty metry svahu s převýšením 150 metrů.

K žádnému zdražení nepřikročili ani u lyžařského vleku, jehož provozovatelem je Sportovní klub při Gymnáziu Vrbno pod Pradědem, oddíl sjezdového lyžování. Oba vleky na sebe navazují. Otevřeno je denně od 9 do 17 hodin. V úterý, středu, pátek a sobotu je tam možnost večerního lyžování. Celodenní jízdenka vyjde na 220 a děti do deseti let věku na 150 korun. Půldenní stojí 140 a děti 100 korun. Stejně vyjde lyžování večerní.

Jednotlivá jízda je za patnáct korun, za bodovou jízdenku na 10 jízd zaplatí zájemci 100 korun. „Při současném nákupu deseti kusů jízdenek stejného typu je jedenáctá zdarma. Senioři nad 70 let věku mají lyžování zdarma. Lyžování malých dětí na dětském vleku je zdarma. Kontrola dětí a důchodců se provádí prostřednictvím občanských průkazů a kartičky pojišťovny,“ řekl Deníku obsluhující vleku Ivo Rozmanit.

Nejvýše položeným centrem na Bruntálsku je Lyžařské středisko Praděd – Ovčárna. „My jsme oproti minulému roku jízdné nezdražovali. U nás se nyní lyžuje zcela bez front, podmínky jsou perfektní. Prostě skvělá lyžovačka,“ oznámil provozovatel Josef Figura. Ceník jízd se vztahuje na všechny vleky v oblasti, to je A, C, D, Velký Václavák, Malý Václavák. Otevřeno je denně od 8.30 do 16 hodin.

Skipas mohou turisté získat v centrální pokladně u vleku C. Jedna jízda vyjde dospělé na 40 a děti do 12 let věku na 30 korun. To platí v den zakoupení. Dopolední jízdenka platná od 8.30 do 12 hodin stojí 300 a děti 200 korun. Odpolední od 12 do 16 hodin dospělé vyjde na 280 a děti na 200 korun.