Díky technickému sněhu se mohly rozjet vleky už o Silvestru, lyžařům byla například v Karlově pod Pradědem k dispozici čtyřsedačková lanovka Karlovský expres, na to navázali provozovatelé spuštěním dalších dvou lanovek a sjezdovek na Nový rok.

Po intenzivním zasněžování se rozjely lanovky Myšák a Klobouk. K první otevřené sjezdovce Karlovský expres tedy přibyla 1100 metrů dlouhá modrá sjezdovka Family na Myšáku a o padesát metrů kratší červená sjezdovka v areálu Klobouk.

„Současně pokračuje večerní lyžování v největším osvětleném areálu u lanovky Karlovský expres. V celé Ski aréně mohou lyžaři zdarma parkovat v těsné blízkosti lanovek na nově rozšířených parkovištích," informoval o situaci v areálech v Karlově pod Pradědem Karel Soukop, mluvčí Ski Arény Karlov.

V plném provozu je také Ski areál Kopřivná v Malé Morávce, kde zahájili plný provoz na Silvestra a věří, že areál pojede až do jara. V provozu je na Kopřivné čtyřsedačková lanovka i vlek pro denní lyžování a také večerní lyžování na čtyřsedačce.

V Jeseníkách jsou v provozu vleky ještě na Ramzové, v Branné, v Koutech nad Desnou, Filipovicích a na Červenohorském sedle.