Vlek ve Vraclávku se ve čtvrtek poprvé rozjel, a ideální sněhové podmínky hned přilákaly řadu natěšených lyžařů. Milovníky zimních sportů letos čeká na sjezdovce rarita v podobě podivně zaparkované Avie uprostřed svahu.

Původně majitel náklaďáku parkoval přímo pod lany vleku, aby zabránil spuštění vleku a donutil provozovatele zaplatit nájem za svůj pozemek. Původně chtěl provozovatel vleku dosáhnout odstranění náklaďáku soudní cestou, ale v noci z pondělka na úterý se náklaďák záhadným způsobem přemístil sám.

Neznámý pachatel ho posunul o dvecet metrů, aby nebránil bezpečnému provozu vleku. Lyžaři ve Vraclávku sice nemluví o ničem jiném než o této události, ale nijak jim to nebrání naplno si užívat skvělé sněhové podmínky. Všichni už spekulují o tom, jaká odveta přijde ve válce vlekařů na řadu příště.

Vlekaři ve Vraclávku si mnou ruce, jak jim na sjezdovce utěšeně přibývá nového sněhu i lyžařů. Díky umělému osvětlení nabízí také noční lyžování, které trvá až do 21. hodin. Provozní doba vleku je od 9 do 21 hodin od pondělí do soboty, a do 20 hodin během neděle. Milovníky zimních sportů také potěší, že se ceny permenentek od loňského roku nezvýšily ani o korunu.

#nahled|https://g.denik.cz/75/5e/vraclavek_lanovka_lyzari_nakladak_20100109_001_denik_clanek_solo.jpg|https://g.denik.cz/75/5e/vraclavek_lanovka_lyzari_nakladak_20100109_001.jpg|Vlek ve Vraclávku se rozjel, z náklaďáku ve svahu se stala místní rarita.#