Zatímco kravské mléko se dojí celoročně, farmáři své kozy na zimu většinou zasuší, protože jsou březí. Proto první sýry bývají hotové až začátkem dubna. Mléčné výrobky se nemůžou kvůli trvanlivosti skladovat moc dlouho, takže kozí farmy bývají na farmářských trzích existenčně závislé. Obnovení trhů od pondělí 12. dubna je pro kozí sýraře skvělá zpráva a ideální termín.

Jde o přirozený každoroční koloběh, když kozí farmáři v únoru odrodí kůzlata, v březnu začnou dojit a v dubnu na farmářských trzích nabídnou první letošní sýry.

Z frekventované silnice mezi Krnovem a Opavou řidiči pozorují oplocené pastviny se stádem koz. Brzy se tam vrátí také poutač Kozí farma Úvalno - Štastné kozy. „Na zimu poutač sundáváme, protože jsme bez mléka a sýry nevyrábíme, tak aby to řidiče nepletlo. Předevčírem jsme měli první letošní várku tvarohu a taky jsem naflaškovala nějaké mléko k prodeji. Ze sýrů jako první přišly na řadu camemberty, protože ty musí 21 dní zrát,“ vysvětlila majitelka rodinné kozí farmy Kristýna Šťastná, v jaké fázi výroby do Úvalna dorazila dobrá zpráva o obnovení farmářských trhů.

Koloběh kozího života

„Koncem léta jdou naše kozy ke kozlovi, respektive kozel přijde do jejich stáda. Pak už je nechci dojit, když jsou březí, tak je na zimu zasušíme. Znovu začínáme dojit až na jaře po porodech. Pár týdnů necháme kůzlata pod mamkama, pak je odstavím, a vrátíme se k dojení i k výrobě sýrů,“ popsala Kristýna Šťastná jak funguje běžný přirozený koloběh kozí farmy v Úvalně.

Pojízdná prodejna v servisu

„V Opavě se první farmářské trhy konají ve středu, ale ty nejspíš už nestihnu. Naše pojízdná prodejna je zrovna v servisu, protože jsem nemohla vědět, že ji budu potřebovat tak brzy. V pátek nebo v sobotu už určitě budeme prodávat. Když kvůli covidu pozavírali trhy a jarmarky, docela se trefili do přirozeného životního cyklu našich koz. Díky tomu jsme z té éry omezení a zákazů vyšli celkem dobře. Také rozvolnění pro nás přichází ve správný okamžik,“ uzavřela Kristýna Šťastná, která kromě tradičního mléka, tvarohu, jogurtů, čerstvých, zrajících a tvrdých sýrů začne nabízet také pozoruhodnou novinku: kozí brynzu.