V kategorii základní školy se vítězkou stala Natálie Bartošíková, Základní škola Bruntál, Jesenická 10. Díky tomuto úspěchu dostali i další žáci šanci podívat se na tento knižní festival a podpořit Natálii u přebírání hlavní ceny.

Bruntálští žáci na Knižním festivalu Ostrava. Natálie Bartošíková si zde převzala cenu v soutěži Nakresli si svůj komiks.Zdroj: Archiv Základní škola Bruntál Jesenická„Na Černé louce v pavilonu A se bylo na co dívat. Prohlížíme si stánky různých nakladatelství, nakupujeme nové knihy, doporučujeme si knihy navzájem, diskutujeme se spisovateli, posloucháme zajímavosti o životě a díle J. R. Tolkiena, fotíme se ve Star Wars zóně, zkoušíme si krasopis nebo japonskou knižní vazbu. Líbila se nám také chill out zóna, kde jsme vyzkoušeli japonské speciality,“ popsaly návštěvu Knižního festivalu Ostrava Vendula Kosová a Natálie Bartošíková ze sedmé třídy bruntálské školy.

Na slavnostním vyhlášení výsledků soutěže převzala svou cenu Natálie Bartošíková z rukou spisovatelů Kláry Smolíkové a Jiřího Walkera Procházky.

„Prohlédli jsme si celou výstavu komiksů, provedli svoje hodnocení a vzájemně se ujistili v tom, že naše práce mají úroveň,“ uvedly Vendula Kosová a Natálie Bartošíková a dodaly:

„Děkujeme paní učitelce Henčové a Helískové, že se s námi takových soutěží účastní a jsou nám vždy nápomocny.“