Studenti mají radost nejen na svém tablu, ale i ve skutečnosti. Mohou se totiž radovat z vítěstsví v soutěži o nejlepší maturitní tablo, kterou každoročně vyhlašuje školská komise Rady města Krnova.

Vybrat vítěze letos nebylo snadné. Jak uvedli členové hodnotící komise, všechna hodnocená maturitní tabla měla nápad a styl.

Vítězné tablo je umístěno za výlohou prodejny Euronics na Hlavním náměstí. Na druhém místě se umístilo tablo oktávy Gymnázia Krnov (Oční optik na Hlavním náměstí) a třetí skončila třída 4. C ze SOŠ dopravy a cestovního ruchu (prodejna Bivoj na Hlavním náměstí).

VÍTĚZEM krnovské soutěže o nejlepší maturitní tablo se stala 4. A Střední odborné školy dopravy a cestovního ruchu Krnov. Vítězům předal poukázky do Albertu místostarosta Krnova Jan Krkoška. Foto: MÚ Krnov

Vítězům u příležitosti zahájení maturit poblahopřál místostarosta Jan Krkoška, který zástupcům tříd zároveň předal poukázky do prodejny Albert.

Do soutěže letos studenti přihlásili sedm maturitních tabel. Z gymnázia to byla oktáva a třída 4. A, ze SOŠ dopravy a cestovního ruchu všechny tři maturitní třídy, ze SŠ průmyslové třída 4. U a ze SŠ automobilní třída 4. T.

V desetičlenné porotě byli členové školské komise, zástupci středních škol a místostarosta Jan Krkoška.