Počasí plné sněhu a mrznoucího deště zřejmě mnohé řidiče odradilo a raději nechali auto doma. Nikomu se příliš nechtělo do škrábání tlusté vrstvy tvrdého ledu z autoskel nebo do odklízení hromad sněhu na parkovišti. Jen tak si lze vysvětlit, že provoz na silnicích byl mírný a prakticky bez nehod.

Sobota překvapila dopravní policisty, protože hlášena nebyla žádná nehoda a i v neděli dopoledne byl stav hlášených nehod na nule. Odpoledne šťastnou bilanci narušila v Krnově dvě auta, která se srazila na Opavské ulici poblíž Družby.

Sníh prokládaný namrzajícím deštěm nicméně dává pořádně zabrat silničářům. Veškerá dostupná technika je v terénu, prohrnuje se nepřetržitě ve dne v noci Nesjízdné úseky byly hlášeny v sobotu dopoledne například v úsecích Horní Město – Dobřečov, Tvrdkov – Mirotínek, Jiříkov – Kněžpole nebo Skály – Rešov. V průběhu soboty se však podařilo prohrnout i tyto cesty v okrajových částech regionu a obnovit tak spojení místních s okolím.

Nesjízdný pětikilometrový úsek byl také hlášen ve směru od Dětřichova do Moravského Berouna.

Přestože silničáři většinou hlásí sjízdné silnice, většinou dodávají: s nejvyšší opatrností a zimní výbavou. Řidiči by si měli dávat pozor na vyježděné koleje a podkluzující kola, která mění auta v „neovladatelné plující lodičky“ a přizpůsobit rychlost stavu silnic, který je v těchto dnech obzvláště kritický.