Pamětníci byli dojatí a děti nadšené. Kde jinde můžete do dětských her zapojit opravdickou lokomotivu místo prolézaček? „Čekal jsem, že si dnes na nádraží najdete cestu. Tak obrovský zájem veřejnosti mě i tak překvapil. Je vidět, že železnice je s Krnovem spojená pupeční šňůrou,“ pronesl ke Krnovanům starosta Tomáš Hradil s tím, že podobné železničářské akce by se klidně mohly v Krnově pořádat každý druhý rok.

Lokomativa jako symbol Krnova

Lokomotiva Béeska stála na podstavci u krnovského nádraží od roku 1972 do roku 2014. Byla první vizitkou Krnova, kterou cestující zahlédl při příjezdu z Olomouce ještě dřív, než vlak zastavil. Pak fanoušci železniční historie na poslední chvíli převezli lokomotivu do bezpečí. Krnov totiž sužovaly organizované skupiny zlodějů šrotu, které vedle nádraží rozebraly celou slévárnu.

Kolem úzkokolejky Osoblažky nádraží Liptaň, Slezské Rudoltice, Koberno, Bohušov a Osoblaha září novotou. Rekonstrukce jim vrátila původní vzhled.
Nádraží po rekonstrukci: Osoblaha je Hotzenplotz a Bohušov Füllstein

Fandové se rozhodli jednat, protože nebylo zřejmé, zda je majitelem lokomotivy město Krnov nebo České dráhy. Lokomotiva na podstavci sice korodovala a vandalové jí dávali zabrat, ale Krnované vědí, že stará láska nerezaví. Byla pro ně jedním ze symbolů města. Pomník s lokomotivou býval motivem pohlednic Krnova a také se objevil ve filmu Housata, který se v Krnově natáčel v roce 1979. Poprvé byla lokomotiva na podstavci slavnostně odhalena u příležitosti stého výročí trati Olomouc Krnov. Svůj velký comeback do Krnova spojila s oslavami 150 let této trati.

Kozelek byl u mašiny před půlstoletím i dnes

Člověk, který se nejvíce zasloužil o návrat lokomotivy do Krnova, je bývalý tajemník krnovské radnice Igor Kozelek. Před padesáti lety, když lokomotiva poprvé dosedla na podstavec u krnovského nádraží, Kozelek v pionýrském šátku byl u toho jako součást oficiální vítací delegace. „Bylo 13. října 1972, když jsem tady jako jedenáctiletý pionýr stál čestnou stráž u levého předního nárazníku. Je to krásná vzpomínka. Vedli jsme velký boj, čí je vlastně mašinka, zda Krnova nebo patří Českým dráhám.

Vždycky byla krnovská, protože na oslavách sta let trati mezi Olomoucí a Krnovem, na den železničářů, proběhlo oficiální předání parní mašinky BS 20 jako daru městu Krnov. Mašina patří nám Krnovanům, takže jsme se o ni museli poprat, Teď už záleží jen na nás, jak s o ni postaráme,“ uvedl Igor Kozelek a poděkoval za vydařenou rekonstrukci týmu Karla Zelníka z místní lakovny Zega. Poděkoval také historikům, kteří 150 let železniční dopravy v Krnově převedli do podoby informačních panelů.

Rudná pod Pradědem, okres Bruntál, výstava živých exotických motýlů, září 2022.
OBRAZEM: Nabídnout prst, ale nechytat! Tropičtí motýli baví návštěvníky Jeseníků

„Původní kolejnice z roku 1872, na kterých lokomotiva stála, už v Krnově nejsou. Dnes slouží v Ostravě, a stojí na nich už jiný parní vlak. Sehnali jsme pomocí Správy železnic nové kolejnice a pražce," upozornil Kozelek.

„Naše děti teď mají minulost před očima. Když se podívám, kolik lidí v Krnově se zajímá o železnici, tak vnímám, kolika lidem také záleží na její budoucnosti. Abychom byli moderní, je naším cílem vybudovat tady na nádraží vodíkovou plničku, která bude plnit nejen vodíkové vlaky, ale taky auta. Troufám si odhadnout, že tady bude do dvou let,“ uvedl náměstek hejtmana Jan Krkoška

„Chtěl bych vám popřát, aby se našel dostatek lidí, kteří se budou o lokomotivu starat, aby nedopadla tak, jak vypadala před rekonstrukcí. Dobrovolníci, hlaste se u pana Kozelka a hlavně využívejte železnici. Bez vás, cestujících, železnice nebude,“ předal své poselství Marek Plochý, ředitel Centra historických vozidel Českých drah.