Cestu denně využívají stovky lidí. Ve chvíli pádu stromu naštěstí nikdo kolem neprojížděl. Hasiči s motorovou pilou začali z cesty kolos odstraňovat. Jejich velitel vyzkoušel, zda nejsou přetrhané dráty veřejného osvětlení stále pod napětím. Zkouška přítomnost elektrického napětí vyvrátila. Část mohutné olše zůstala ležet na břehu řeky Opavy nedaleko splavu u TJ Lokomotiva Krnov. Kmen, který drtil svoji váhou zábradlí, jež lemuje cestu, byl rozdělen na několik částí.

Cesta byla do příjezdu policistů a strážníků provizorně uzavřena. To se některým lidem nelíbilo. „Bydlím tady za rohem, tak snad můžu projet,“ zeptal se hasičů muž na motorce. „Ne, pane, tady to teď nepůjde. Nevíme, zda se nevyvrátí zbylá část stromu. Raději to objeďte,“ odpověděl řidiči muž v hasičské kombinéze. „Tak až tak hrozné to nebude. Pusťte mě a já to projedu,“ zvyšoval hlas neposlušný řidič. Po dalším jasném ne hasičům začal vyhrožovat a nadávat. Nakonec se svým skútrem musel stejně místo objet.

Policisté z obvodního oddělení uzavřeli jednu stranu komunikace. Dopravu z druhého konce pohotově odkláněli strážníci Městské policie Krnov. Na místo byl přivolán zaměstnanec Odboru životního prostředí Městského úřadu Krnov, který rozhodl, že i zbylá část stromu musí být seřezána. Hasiči se nabídli, že další kmeny olše pokácí, ale neměli jak zabránit jejich pádu na zábradlí. Od jejich návrhu se tedy upustilo a jejich zásah byl ukončen. K seřezání olše dojde v nejbližších dnech.

„Po ohledání místa jsem se přiklonil k návrhu nechat strom pokácet. Jelikož se do tohoto místa nelze dostat s plošinou, tak jsme objednali na začátek příštího týdne odborníka na výškové práce, který zbylé části stromu seřeže od koruny. Jejich pád v současné době nehrozí,“ informoval Dušan Martiník, referent odboru životního prostředí. Na místo přijeli také pracovníci technických služeb, kteří zjišťovali rozsah škod na veřejném osvětlení.